26 Mayıs 2024 Pazar
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviBağışıklık sisteminizi sadece 15 saniyede güçlendirin!

Bağışıklık sisteminizi sadece 15 saniyede güçlendirin!

Ayağınızı buzlu suyun içine daldırmak önceleri çok zor olsa da, bu uygulamanın size sağladığı tüm faydaları öğrendiğinizde bu uygulamayı hemen yapmak isteyeceksiniz.

İçerikleri

Sık sık soğuk algınlığı yaşayan ve gribin üstesinden gelmesi gereken insanların ilk yapması gereken şey, bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Aynı zamanda güncel bir sorun olan koronavirüse karşı da bağışıklı sistemini güçlendirmek büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle Saglikhaberleri.com takipçileri olarak sizlere Rus bilim adamlarının keşfettiği bir yöntemi sunacağız.

Bağışıklık Sistemi İçin Ayaklar Neden Önemli?

Ayaklarınız aslında vücudunuzun en çok yorulan ve strese maruz kalan kısmıdır. Ayaklarınızın tabanında vücudunuzun geri kalanına bağlanan çok sayıda sinir uçları bulunmaktadır.

Bu demek oluyor ki, ayaklarınızda yer alan bu sinirler aslında genel sağlığınıza uzanan bir kapı aralığıdır, ve bu konu ihmal edilmeye gelmez. Ayaklarınız bağışıklık sisteminize erişmenin de en kolay yoludur. Bildiğiniz gibi, vücudunuzu hem dış hem de iç tehditlerden korumak, bağışıklık sisteminizin sorumluluğundadır. Bu bağlamda ayaklarınızı buzlu suda bekletmek hastalıklara karşı mücadele etmede önemli ve  kolay bir yol olabilir.

Popüler bir Rus doktoru olan Sergei Bubnovkiy‘e göre, eğer işinizden döndükten sonra bacaklarınızı her gün 10-15 saniye buzlu suda bekletirseniz, bağışıklık sisteminiz son derece güçlenecektir. Dahası, bu gelecekte soğuk algınlığı geçirmenizi ve grip olmanızı da önleyecektir.

Bağışıklık Sisteminizi 15 Saniyede Güçlendirin!

İlk önce yapmanız gereken şey ayaklarınızın sığacağı bir kabı soğuk su ile doldurmak ve ayaklarınızın dayanacağı kadar içerisine bir miktar buz katmaktır. Ne kadar çok buz eklerseniz o kadar iyi olur. Ayaklarınızı kabın içine koymadan önce su çok soğuk olmalı. Ayaklarınızı 10-15 saniye suyun içerisinde bırakın ve en iyi sonuçları elde etmek için yatmadan önce her gece bu işlemi tekrarlayın.

Bu yöntem, zayıf bağışıklık sistemine sahip insanlar için harika bir formüldür. Bağışıklık sistemi çok zayıf olan kişilerin bu yöntemi her 4 saatte bir tekrarlaması öneriliyor.

Ünlü Rus doktoru Sergei Bubnovkiy’in ortaya koyduğu bu yöntem bilim camiasında da ilgi uyandırdı. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Virginia Üniversitesi’nde yapılan son bir araştırmada, buzlu suyun bağışıklı sistemini güçlendirmede önemli bir hormon olan norepinefrin üretimini uyartığını gösterdi.

Bunun dışında, buz gibi soğuk uygulamasının daha fazla yararları da vardır.

İşte Ayaklara Uygulanan Buzlu Soğuk Suyunun Diğer Faydaları

1- Depresyonla mücadele eder

Soğuk reseptörlerin cildi etkilemesi nedeniyle, buz gibi soğuk su da ruh halini iyileştirecek ve depresyon semptomlarını azaltacaktır.

2- Cildi genç ve sağlıklı hale getirir

Soğuk su terapisi cilde enerji vererek gözenekleri ve kütikülleri sıkar, daha fazla pıhtılaşmayı önleyerek cilde sağlıklı bir yapı kazandırır.

3-Kasları rahatlatır

Eğer ağrılı kaslarınızı rahatlatmak istiyorsanız, onlara soğuk su uygulaması yapın. Ağrılarınızın mucizevi bir şekilde yok olduğunu göreceksiniz.

4- Saçları parlatır

Bu soğuk su foliküllerin kapanması ve saçın pürüzsüz hale gelmesi nedeniyle saçları parlaklaştıracaktır.

Bu tedavi yöntemini 10 gün boyunca 15 saniye uygulayanlar faydalarını şu şekilde anlattılar;

  • Ayağımdaki varislere iyi geldi, varislerimin hızlı bir şekilde iyileştiğini gördüm.
  • Migren ataklarımın yavaş yavaş azaldığını ve zamanla yok olmaya başladığını fark ettim.
  • Adet öncesi oluşan şişkinlik ve ağrı problemlerim tamamen azaldı.

Gördüğünüz gibi, buzlu soğuk su, bağışıklık sistemini güçlendirmek için çok faydalıdır ve bunun yanında daha başka faydalar da sunmaktadır. Uygulama çok basit olduğu için herkes evde yapabilir. Bu nedenle, bu uygulamaya daha fazla zaman ayırarak mükemmel sonuçlar elde edin..

Bağışıklık sisteminizi sadece 15 saniyede güçlendirin!