3 Günde Karaciğeri Temizleyen Kür

Ev yapımı bu doğal kür ile 3 günde karaciğerinizde biriken toksinleri vücudunuzdan atacak, karaciğerinizi yeniden doğmuş sağlığına kavuşturacaksınız.

Ev yapımı bu doğal kür ile 3 günde karaciğerinizde biriken toksinleri vücudunuzdan atacak, karaciğerinizi yeniden doğmuş sağlığına kavuşturacaksınız.

Günümüzde, çoğu insanın abur cubur besleneme alışkanlığı vardır. Bu tür beslenme alışkanlığı genellikle vücutta toksinlerin birikimine neden olur.  Bu durum sindirim sistemi, karaciğer ve diğer çalışan organları yorar. Zamanla, bu abur cuburlar karaciğerde hasara ve bazı ciddi hastalıklara neden olabilir. Bu yüzden zaman zaman karaciğeri temizlemek için çok önem arz eder. Böyle yaparak, karaciğeri rahatlatarak, onun daha iyi çalışmasını sağlarız. Bu yazıda, karaciğerde toksin birikimini atmak için yardımcı olabilecek bir içecek tarifi paylaşacağız.

Karaciğer temizleyen tarif:

Bu tarifteki malzemeler biriken toksinleri atar, iltihabı azaltır ve metabolizmayı hızlandırır karaciğeri korumaya yardımcı olur.

Malzemeler:

2 Yemek kaşığı rendelenmiş zencefil Bir limon suyu 2 Kereviz sapı 1 Su bardağı domates suyu Bir tutam acı biber Bir tutam kimyon

Karışım tarifi:

Bir blendera tüm malzemeleri atın sonra bir bardağın içine dökün ve sabahları aç karnına için. Her gün bu karışımı tüketin. 72 saat içinde farkı hissedeceksiniz. 3 gün yeterli. Sene de 2-3 kere bu kürü yapmak fayda sağlar.

Malzemelerin sağlığa yararları:

Zencefil:

Toksinler ve serbest radikallerin neden olduğu karaciğer hasarına karşı Korur. Buna ek olarak, zencefil de karaciğer kanseri önler.

Limon:

C vitamini yüksek miktarda yanı sıra, Limon da toksinlerden karaciğeri korumak için yeteneğine sahip (narenciye bioflavonoid)

Domates Suyu:  

Beslenme dergisinde yayınlanan bir çalışmaya Göre, domates suyu kilo kaybını hızlandırır, kolesterolü düşürür ve iltihabı azaltır.

Acı Biber:  

Bazı çalışmalar, kırmızıbiber iştah bastırmak ve uzun süre tok hissetmemize neden yeteneğine sahip olduğunu keşfettiler. Ayrıca, acı biber aynı zamanda iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir.

Kimyon:

Wisconsin Üniversitesi Bütünleyici Tıp Sağlık Programı Tanıtmak için “Temizleme karışımlarında” bir parçası olarak kimyon kullanılmasını öneriyor. Ayrıca diyabet gibi birçok belirtileri kontrol altına alır.

loading...
İlgili Haberler

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam