Pazar, Kasım 29, 2020

Vicks VapoRub göbek yağlarını ve selüliti yok etmek için nasıl kullanılır?

Son Eklenenler

İngiltere koronavirüsle mücadelede halka D vitamini desteği sağlıyor

Dünyanın koronavirüs salgınıyla mücadelesinin sürdüğü bugünlerde İngiltere, koronavirüsle daha etkili mücadele edebilmek için halka D vitamini takviyesi verilmesi yönünde...

Vaka sayısı 30 bini aştı! Türkiye koronavirüs tablosunda son durum

Ülkemizde etkili olan Covid-19 virüsü salgınında son 24 saatte yaşananları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla...

Sağlık Bakanı Koca’dan SMA mesajı paylaşımı

Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla SMA hastalığı hakkında önemli açıklamalarda bulunan ve gündemdeki iddiaları değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin...

Reçetesiz olarak satılan en iyi dekonjestanlardan biri olarak bilinen Vicks VapoRub, yüz yıldan uzun süredir piyasada bulunmakta ve kullanılmaktadır.  Son zamanlarda, Vicks’in tıkalı bir göğüsten çok daha fazlası için faydalı olduğunu ve bu merhemi kullanmanın pek çok alışılmadık yollarının olduğu tecrübe edilmiştir.

İşte Pek Duymadığınız 19 Harika Vicks Kullanımı

1- Sivrisinekleri uzaklaştırır;

Kafur kokusu, sivrisinekler ve sinekler dahil her türlü böceği kovar. Kapak açık bırakıldığında böcekler keskin kokudan kaçarlar. Sivrisinekleri uzak tutmak için elbisenize ve cildinize biraz vazelin sürebilirsiniz.

2- Sinüs kaynaklı baş ağrılarını giderir;

Yaşıyorsanız, bu numarayı hemen yapın. Vicks’i burnunuzun altına sürün ve derin nefes alın. Vicks mentollü baş ağrınızı yatıştırır.

3- Yüzü ve sivilceleri temizler;

Gece boyunca sivilce bölgesine Vicks sürün. Ertesi gün yüzünüzü yıkayın ve merhemden kurtulun. Bunu her gün uygularsanız, yüzünüz kısa süre sonra temizlenir, sivilcenizi kurutur ve etkilenen bölgeyi rahatlatır.

4- Sırt ağrısını hafifletir;

Balsam doğal bir ürün olduğu için yorgun kasları ve tendonları gevşetir. Bu yüzden sırt ağrınız varsa, ağrıyı hafifletmek için merhem sürün.

5- Derideki çürükleri (morarma) tedavi eder;

Vicks VapoRub’u bir tutam tuzla karıştırın ve bu kombinasyonu yeni oluşan cilt çürüğü üzerine uygulayın. Cildinizdeki morarıklıktan kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

6- Ağrıyan kasları hafifletir;

Ağrıyan kaslarınıza Vicks ile masaj yapın ve ardından o bölgeyi ılık ve kuru bir havluyla örtün. Ağrı azalıncaya kadar uzanın veya ağrıyan uzvunuzu dinlendirin. Bunu günde üç kez tekrarlayabilirsiniz.

7- Cildinizi nemlendirir;

Cildiniz kuru ise Vicks VapoRub’u cildinize sürün ve olumlu sonuçları göreceksiniz.

8- Tenisci dirseği ağrılarına iyi gelir;

Tenisçi dirseğinden kaynaklanan ağrılardan kurtulmak için etkilenen bölgeye Vicks uygulayın. Mentol ve kafur ağrıyı hafifletmenize yardımcı olur. Ağrı geçene kadar tekrar ovun.

9-Çatlak topukları tedavi eder;

Ayaklarınıza ve topuklarınıza biraz Vicks sürün ve çoraplarınızı giyin. Ertesi sabah ayaklarınızı ılık suyla yıkayın. Yumuşayan cildi bir süngertaşı ile pul pul dökün. Ayaklarınızı sağlıklı ve pürüzsüz tutmak için bu işlemi her gece tekrarlayın.

10- Tırnak veya ayak tırnağı mantarını yok eder;

Günde iki kez enfekte olmuş ayak tırnağına Vicks uygulayın ve çoraplarınızı giyin. Enfekte kısmı tamamen çıkarana kadar tırnaklarınızı kestiğinizden emin olun.

11- Tıkanıklık semptomlarına ve öksürüğe iyi gelir;

Bunu yapmak için boğazınıza ve göğsünüze Vicks uygulayın.

12- Kesiklerin ve kıymık batan bölgelerin daha hızlı iyileşmesini sağlar;

İyileşme süresini hızlandırmak ve enfeksiyonu önlemek için kıymık batan bölgeye veya kesiklere Vicks uygulayın.

13- Böcekleri uzak tutar;

Vicks VapoRub’u boynunuza, dizlerinizin içlerine, dirseklerinize ve kulaklarınızın arkasına sürün. Piknik sırasında sinekleri uzak tutmak için Vicks kutusunu açmalısın. Ayrıca, bu çevre dostu en iyi böcek uzaklaştırıcıdır.

14- Deri çatlaklarını azaltır;

Korkunç çatlakların görünürlüğünü azaltmak için etkilenen bölgeye Vicks uygulayın. Olumlu sonucu iki haftalık düzenli uygulamadan sonra göreceksiniz.

15- Egzamalı cildi tedavi eder;

Egzamanın neden olduğu iltihap ve kaşıntıyı hafifletmek için etkilenen bölgeye Vicks uygulayın.

16- Kulak ağrısını hafifletir;

Pamuklu bir topun üzerine biraz Vicks koyun ve sonra ağrılı kulağa koyun. Anında bir rahatlama hissedeceksiniz.

Diğer bir seçenek ise mikrodalgada bir diş sarımsağı 10 saniye ısıtmak ve ardından sarımsağın uçlarından birine biraz Vicks vapo sürüp kulağınıza yerleştirmektir.

17- Siğilleri düşürür;

Vicks’i günde iki kez uygulayın ve üzerini gazlı bez ve çorapla örtün. Sadece birkaç gün içinde daha iyi hissedeceksiniz. Siğil yok olana kadar buna yaklaşık iki hafta devam edilmesi önerilir.

18- Batık tırnakları tedavi eder;

Ayak tırnaklarınız ayak parmaklarınıza sıkışırsa, gece yatmadan önce bölgeye merhem sürün ve uyurken için çorap giyin. Ertesi gün ayaklarınızı yıkayın ve tırnaklarınızı olabildiğince derin kesin. Her gece böyle uyursan, bacakların yakında düzelecektir.

19- Yağ yakıcı krem olarak kullanılır;

Lokalize yağları azaltmak ve istediğiniz incelmeyi elde etmek istiyorsanız, size yardımcı olabileceği için Vicks Vaporub kullanmalısınız. Vick VapoRub harika sonuçlar ortaya çıkarmasa da bacak veya göbek gibi problemli bölgedeki yağ yakma sürecini uyarır.

Yağ birikimiyle savaşmanıza, selüliti gidermenize ve cilt dokusunu sıkılaştırmanıza yardımcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey, yağ yakıcı kremi hazırlamak için Vicks VapoRub’u karbonat, kafur ve biraz alkolle karıştırmak. Sorunlu bölgeye uygulayın ve bölgeyi sarın. Bunu evdeyken, işte veya egzersizlerinizi yapmadan önce yapabilirsiniz.

VapoRub, nane aromalı katı beyaz bir cam olan levomenthol içerir. Bu bileşen tek başına kullanılırsa kızarıklığa neden olabilir, ancak okaliptüs yağı içerdiğinden Vicks içinde çözüldüğünde tamamen güvenlidir.

Kafurun da olumsuz bir etkisi olabilir, bu nedenle doğrudan kullanılması tavsiye edilmez, ancak ticari ürün ambalajında ​​kullanılması tavsiye edilir.

Ayrıca, bu ev ilacını dengeli bir diyet ve egzersiz ile birlikte kullanmanız gerekir.

Gerekli malzemeler:

  • Vicks VapoRub
  • kâfur
  • Sodyum bikarbonat
  • Alkol

Nasıl hazırlanır?

Ortalama bir tablet kafurunu iyice ezin ve bir macun elde edene kadar diğer malzemelerle karıştırın. Plastik veya cam bir kaba aktarın. Elde edilen kremi akşamları uygulayın ve dairesel hareketlerle bölgeye masaj yapın. Bundan sonra, alanı streç filmle sarın ve 30 dakika veya bir gece bekletin.
Bu kremi evde kalırken veya egzersizlerinizi yapmadan önce kullanabilirsiniz.

- Advertisement -

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

İngiltere koronavirüsle mücadelede halka D vitamini desteği sağlıyor

Dünyanın koronavirüs salgınıyla mücadelesinin sürdüğü bugünlerde İngiltere, koronavirüsle daha etkili mücadele edebilmek için halka D vitamini takviyesi verilmesi yönünde...

Vaka sayısı 30 bini aştı! Türkiye koronavirüs tablosunda son durum

Ülkemizde etkili olan Covid-19 virüsü salgınında son 24 saatte yaşananları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla...

Vaka sayısı 30 bini aştı! Türkiye koronavirüs tablosunda son durum

Ülkemizde etkili olan Covid-19 virüsü salgınında son 24 saatte yaşananları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla kamuoyuna duyurdu. Son 24 saatte...

Sağlık Bakanı Koca’dan SMA mesajı paylaşımı

Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla SMA hastalığı hakkında önemli açıklamalarda bulunan ve gündemdeki iddiaları değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “SMA rahatsızlığının tedavisinin bulunmadığı...

Önemli uyarı! Herkes bu haftadan çok korksun ve bir adım geri atsın

Zirveden dönülene kadar kimsenin rahat olmaması gerektiğini vurgulayan Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel, “Covid-19 virüsüyle mücadelede alınan kamusal tedbirler geçen...

Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz, “Her an daha sert kamusal tedbirler alınabilir”

Covid-19 virüsü salgınında vaka sayılarının istenilen seviyeye düşmemesi halinde yeni kısıtlamaların uygulamaya girip girmeyeceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz,...

Koronavirüsün bu yeni belirtisi herkesin gözünü korkuttu

Vakalarda yaşanabilecek diş kaybının Covid-19 virüsünün neden olduğu uzun süreli bir etki olduğu değerlendirmesini yapan uzmanlar, Covid-19 virüsü enfekte olmuş bazı vakalarda diş etinden...

KETEM nedir, ne işe yarar? Başvurusu nasıl yapılır?

Kanser, günümüzün en ciddi sağlık sorunlarından biridir. Tıp dünyası gelişen teknolojiye rağmen kanserin ciddiyetini bozacak bir çalışma henüz bulamadı. Fakat kanser hastalığı için yeni...

İlginizi Çekebilir!