22 Nisan 2024 Pazartesi
Ana SayfaHaberlerProf. Dr. Zafer Kurugöl: Bebeklere yanlışlıkla Covid aşısı yapıldı!

Prof. Dr. Zafer Kurugöl: Bebeklere yanlışlıkla Covid aşısı yapıldı!

Prof. Dr. Zafer Kurugöl'den skandal açıklama: "Zaman zaman, küçük bebeklere, yanlışlıkla kızamık ve Hebatit B yerine Covid aşısı yapıldı. Hiçbir yan etki ve olumsuz sonuçla karşılaşılmadı. Bebeklerde yüksek dozda bile bir sıkıntı olmadı. Araştırmanın sonuçlarını açıklayacağız."

İçerikleri

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, NTV canlı yayınında skandal açıklamalarda bulundu. Kurugöl, yanlışlıkla 6 aylık veya 1 aylık bebeklere kızamık veya Hepatit B gibi aşılar yerine Covid-19 aşısı yapıldığını söyledi.

Kurugöl, bebeklere yapılan aşılarda hiçbir yan etki olmadığını, hatta antikor sağladığını ifade etti. Bu konudaki sonuçların ise yakında ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacağını da ekledi.

“Sonuçlar Ünlü Bir Tıp Dergisinde Yayınlanacak”

Konuyla ilgili açıklamalarında Kurugöl şunları söyledi:

“Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela sağlık ocaklarında yanlışlıkla Hepatit B ve kızamık gibi başka bir aşıyla karıştırabiliyorlar. Küçük çocuklara Kovid aşısı yapıldığı oluyor. Biz böyle vakalarla da karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde ve son derece de iyi antikor oldu. 6 aylık veya 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları yayınlayacağız zaten. Ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacak. Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor.”

İşte o video:

Zafer Kurugöl’ün 20 Ocak 2021’de sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda “Johnson&Johnson‘un aşısı var. Tek doz aşının faz 2 sonucu çok iyi, faz 3 çalışması devam ediyor. Çocuk çalışması da ülkemizde, tarafımızdan yakında başlayacak” dediği görüldü.

prof dr zafer kurugol bebeklere yanlislikla covid asisi yapildi sha Prof. Dr. Zafer Kurugöl: Bebeklere yanlışlıkla Covid aşısı yapıldı!