15 Nisan 2024 Pazartesi
Ana SayfaSağlıkBeslenmeLut tuzu zayıflamak için nasıl kullanılır? Kaç kilo verdirir?

Lut tuzu zayıflamak için nasıl kullanılır? Kaç kilo verdirir?

İçerikleri

Afrika Kıt’ası ile Suriye sınırındaki Şeria Nehri’nde denizden -400 m. alçaklığında yer alan Lut Gölü yeryüzünün en alçak tuz gölü olma özelliğine sahip. Zayıflamak isteyenler için tam bir doğal şifa kaynağı olan Lut tuzu yaygın olarak ülkemizde de internet üzerinden satışı yapılan zayıflama formüllerinden birisini oluşturmaktadır. Lut tuzunun diğer iyotlu tuzlardan farkı da oldukça fazladır. Bunların üzerinde de durmamız ve de her yönden Lut Gölü’nden çıkarılan doğal tuz mineralinin hangi özellikleri bulunduğuna yer vermemiz gerekmektedir.

Lut Tuzunun İçeriği

  • Magnezyum
  • Kalsiyum
  • Brom
  • Potasyum
  • %32 oranında tuz
  • Kalsiyum
  • %30 oranında klorür 25
lut tuzu Lut tuzu zayıflamak için nasıl kullanılır? Kaç kilo verdirir?
Lut Tuzunun İçeriği

Lut Tuzunun Faydaları

Lut tuzu aşırı kilolarından kurtulmak isteyenler için doğanın bir mucizesi olma özelliğine sahip. Lut tuzu kilo verdirmenin yanı sıra cilt problemlerinin onarılmasına da doğrudan katkıda bulunmaktadır.

%32 Daha Fazla Tuz

Normal deniz tuzunda tuz oranı %3 iken Lut Gölü’nden elde edilen tuz bunun otuz katıdır. İşte bu açıdan da tuzun zayıflamaya yardımcı olan özellikleri açısından ele alındığı zaman gerçekten de söz konusu bu doğal tuz kullanımının yaygın olarak karşımıza çıkmaya devam ettiğini her yönden dile getirmemiz gerekmektedir.

Lut Tuzu Kullanımı

Genellikle vücuda masaj yöntemiyle eritildikten sonra uygulanmaktadır. Ancak aşırı derecede tuz oranına sahip olması nedeniyle yemeklerde tüketilmeye müsait kabul edilmemektedir.

lut tuzu ile zayiflama Lut tuzu zayıflamak için nasıl kullanılır? Kaç kilo verdirir?
Lut Tuzu Kullanımı

Lut Gölü’nün Doğal Zayıflama Formülü

Lut Gölü, Şeria Nehri içerisinde denizden -400 m. aşağıda yer almakta ve dünyanın en alçak tuz gölü olma özelliğine sahiptir. Bu yönüyle ayda tam 20 kilo ve üzerinde kilo vermek isteyenler için gerçekten de en etkili formüllerden birisi olarak kabul edilmektedir.