Kudret Narı Nedir, Neye İyi Gelir?

Mucizevi bir bitki olan kudret narı kabakgiller familyasından gelir ve pek çok faydaya sahiptir. Alternatif tıpta yaygın olarak kullanılan bu bitki mineral ve vitamin bakımından oldukça zengindir.

Mucizevi bir bitki olan kudret narı kabakgiller familyasından gelir ve pek çok faydaya sahiptir. Alternatif tıpta yaygın olarak kullanılan bu bitki mineral ve vitamin bakımından oldukça zengindir.

Tropikal bir bitki olarak da bilinen kudret narının meyveleri yenebilir. Özellikle bağırsak ve mide hastalıkları denilince akla gelen ilk meyvelerden biridir. Son yıllarda kullanımı daha yaygın hale gelen kudret narı sağlık için şifa deposu olarak görülür.

Kansere karşı kudret narı

Yurtdışında yapılan araştırma sonuçlarına göre kudret narının kanseri önleyici özelliği kanıtlanmıştır. Buna göre kanser hücrelerinin gelişimini ve yayılmasını önleyerek büyümeyi durdurmaktadır. Bunun haricinde Colorado Üniversitesi’ndeki çalışmalara göre pankreas kanseri ile mücadele eden kişilerin kudret narının suyunu içmeleri gerekir. Kudret narının suyu pankreas kanserine sebep olan hücreleri öldürür. Ayrıca kudret narının özü de meme kanserine iyi gelir.

Kudret narının hastalıklara faydaları

Kudret narı egzama ve sedef hastalıklarına iyi gelir. İçerisinde bulunan protein ve E vitamini cilt için faydalıdır. Egzama ve sedef hastalığı için merhem haline getirilip hastalıklı bölgenin üzerine sürülür.

Kudret narı merhemi iyileştirici özelliğe sahiptir.

Çağımızın yaygın sorunu olan şeker hastalığı tedavisinde kudret narı kullanılır. Kudret narının içerisinde yer alan maddeler şeker hastalığının ilerlemesini önler. Çin Tıbbında kudret narından elde edilen ekstre ile şeker hastalığının tedavi edildiği ortaya çıkarılmıştır. Özellikle kudret narının içindeki önemli dört madde hastalık üzerinde etkilidir.

Kudret narının antibiyotik özelliği de vardır.

Bu özelliği ile tümör hücrelerinin ortaya çıkmasını ve büyümesini önler. Kudret narının içerisinde bulunan Lycopene ve Lutein maddeleri tümöre engel olur. Buna ek olarak sindirim sistemi ile ilgili hastalıkların büyük çoğunluğu kudret narı sayesinde tedavi edilir. Bunun için kudret narının zeytinyağı ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Midede görülen gastrit, ülser, reflü gibi rahatsızlıkların yanı sıra kabızlık, sindirim bozukluğu gibi hastalıklar da kudret narı ile iyileşir. Etkisinin uzun süreli olması için kudret narının yaklaşık kırk gün boyunca tüketilmesi gerekir. Doğru kullanım istenilen sonucun elde edilebilmesi bakımından önem taşımaktadır.

- Sponsorlu Bağlantı -

loading...

- Sponsorlu Bağlantı -

İlgili Haberler

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam