24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkDiş SağlığıDiş ağrısına iyi gelen ve diş çürümesini önleyen öneriler!

Diş ağrısına iyi gelen ve diş çürümesini önleyen öneriler!

İçerikleri

Diş ve diş eti hastalıklarının temel nedeni ağız ve diş sağlığının ihmal edilmesinden kaynaklanmaktadır. İşte bu durumda dişler zamanla çürüyerek özellikle geceleri dayanılmaz şiddetle karşımıza çıkan ağrılar meydana gelmektedir. Diş ağrısının ve çürümelerinin önüne geçmek için almanız gereken önlemleri sizler için derledik.

Antibiyotik Hap

Diş ağrısını kesici ağrı kesici hap niteliğindeki anbiyotik hap kullanımı diş ağrısına iyi gelen ilaç arasında en çok tercih edilmektedir. Bu haplar özellikle henüz çürümemiş olan diş ağrılarının sızısının dinmesi için yaygın olarak tercih edilmektedir.

dis agrisina ne iyi gelir Diş ağrısına iyi gelen ve diş çürümesini önleyen öneriler!
Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Doğal Misvak

Şifalı çözüm yollarından birisi de doğal misvak kullanmaktan geçmektedir. Gerçekten de misvak kullanarak dişlerin hem temiz tutulması hem beyaz bir görünüme kavuşması sağlanmakta ve de böylelikle diş çürüklerinin tamamen ortadan kaldırılması gerçekten de önemli bir durum olarak varlığını korumaktadır. İşte diş ağrısı nasıl geçer sorusuna yönelik olarak misvak da son derece önemli bir alternatiftir.

Sarımsak

Sarımsak sadece cilt hastalıklarının tedavi edilmesi için kullanılmaz. Aynı zamanda dayanılmaz şiddetteki diş ağrıları için de tuzlu sarımsak bire birdir. Özellikle ileri düzey çürümeler için tuzlanmış sarımsağın ağrıyan dişe konulmasıyla gerçekten de diş ağrısının kesileceğini hemen fark edeceksiniz. Çünkü sarımsak mikropları ve zararlı bakterileri diş etinden öldürmekte ve de bu sayede artık ağrıların yaşanması mümkün olmamaktadır.

Zeytin

Tuzlanmış zeytinin çekirdeğinden ayrılarak ağrıyan azı dişine konması da yine diş ağrısı tedavisi arasında gelmekte olan bir diğer çözüm yoludur.

Diş Macunu

Diş macunuyla düzenli olarak dişimizi fırçalamamız ağız ve diş sağlığı açısından son derece önemli bir durumdur. Diş ağrıların ortadan kalkması hatta çürüklerin dahi önlenmesi için kaliteli bir diş macununu tercih etmenizi öneririz.