28 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaKadınCilt BakımıCilt Bakımında Avokado'nun 5 Faydası

Cilt Bakımında Avokado’nun 5 Faydası

İçerikleri

İnsan sağlığı açısından da birçok uzman tarafından tüketilmesi veya cilde uygulanması önerilmektedir. Avokado cilt bakımı için eşsiz bir kaynak olmaktadır.

Avokado Cildi Nemlendirir

Birçok kadın kuru cilt problemi ile karşı karşıya olmaktadır. Ciltleri sürekli olarak pul pul dökülmekte ve istediği makyaj uygulamalarını gerçekleştirememektedir. Özellikle kış aylarında cilt kuruluğu yaşayanlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Avokado sayesinde daha nemli bir cilde sahip olunmaktadır. Avokado cilde ezilerek sürülmeli, 10 dakika bekletildikten sonra ise durulanmalıdır.

avokado Cilt Bakımında Avokado'nun 5 Faydası
Avokado Cildi Nemlendirir

Avokado ile Daha Genç Görünüm

Avokado sayesinde daha genç bir görünüm elde edilmektedir. A, D ve E vitaminlerini içeriğinde bulundurduğundan dolayı kırışıklıkların daha hızlı bir şekilde yok olmasını sağlamaktadır.

Mikro Dolaşımı Hızlandırır

Avokado ise cildin dolaşımı hızlandırılmaktadır. Bu nedenden dolayı da cildinde sivilce ve daha birçok iz bulunanlar avokadoyu ciltlerine uygulamaları halinde daha pürüzsüz bir cilde ulaşmaktadırlar. İçeriğinde K vitaminin bulunması nedeni ile ödemin atılmasında da etkisi büyük olmaktadır.

Doğal Bir Antioksidandır

Avokado içerisinde bulunan omega 3 ve omega 6 sayesinde cildin tam olarak bakımı yapılmakta ve oluşan cilt yıpranmaları tamamen geriye sarılabilmektedir.

UV Kalkanı

Avokado sayesinde cilt güneşin zararlı ışınlarına daha dayanıklı bir hale gelmektedir. Bunun yanında çevresel olarak cildin kirlenmesinin önüne geçmektedir. Hava kirliliğine avokado ile dur denebilmektedir.

Avokado Cilt Maskeleri

Avokado cilt maskeleri sayesinde sorunlu ciltler artık daha pürüzsüz ve çekici görünebilecektir. Avokado direkt olarak cilde uygulanabilmektedir. Fakat farklı yağlar ile harmanlandığı zaman eşsiz bir cilt bakım ürünü olabilmektedir. Maskelerin yapımı ise çok kolay olmaktadır ve günün her saatinde pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.

cilt bakiminda avakadonun 5 faydasi Cilt Bakımında Avokado'nun 5 Faydası
Avokado Cilt Maskeleri
  • Cildini avokado ile beslemek isteyenler aloe vera jeli ile karıştırdıklarına besleyici ve onarıcı bir cilt bakım maskesi yapabilmektedirler. Aloe vera jeli ve avokado eşit olarak bir kapta karıştırılmalıdır. Ortalama 1 yüz için 1 yemek kaşığı aloe vera ve avokado kullanılmaktadır. Cilde eşit miktarda uygulandıktan sonra 10 dakika bekletilmelidir. Daha sonrasında ise ılık su ile durulanmalıdır. Bu maske ise haftada 3 defa uygulanmalıdır. Sonuçları ise herkes için şaşırtıcı olmaktadır.
  • Solgun ve sağlıksız bir cilt yapısına sahip olanlar ise salatalık ile avokadoyu karıştırabilmektedirler. Öncelikli olarak 1 yemek kaşığı avokado ve 1 yemek kaşığı salatalık blenderden geçirilmelidir. Oluşan karışım ise cilde uygulanmalıdır. Yine 10 dakika bekletildikten sonra cilt güzelce durulanmalıdır. Bu maske de haftada 3 defa uygulanabilmektedir.
  • Kuru ve sivilceli cilt yapısına sahip olanlar ise avokadoyu yoğurt ve bal ile karıştırarak kullanabilmektedirler. Çeyrek avokado içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt ve yarım yemek kaşığı bal eklenmelidir. Bu karışım ise yapışkan bir yapı alana kadar karıştırılmalıdır. Bu maske ciltte 15 dakika bekletilmelidir. Daha sonrasında ise cilt ılık su ile durulanmalıdır.
  • Çok kuru ciltler ise yulaf ezmesi ile avokado karışımını kullanmalıdırlar. 2 yemek kaşığı avokado ve 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi karıştırılarak, cilde uygulanmalıdır. Daha sonrasında 15 dakika boyunca ciltte bekletilmelidir. Ilık su ile durulanmalıdır.
  • Avokado gece maskesi sayesinde artık daha taze ve canlı bir cilde ulaşılabilmektedir. Çeyrek avokado ve yarım kayısı ezilerek karıştırılmalıdır. Daha sonrasında ise cilde uygulanmalı ve 1 gece boyunca bekletilmelidir. Bütün gece bekletmek istemeyenler ise bu maskeyi en az 30 dakika bekletmelidirler.