Varis tedavinizi yazın da yaptırabilirsiniz

Yaz ayları gelinde kadınların rahatsız olduğu varisli görünüm için tedavi olmak mümkündür. Hayati tehlike içeren bu hastalığın özellikle yaz aylarında son derece tehlikeli olduğunu belirten tıp hekimleri yazın tedavi olunmasını tavsiye ediyor. Görüntüden ziyade belirgin damarların yazın sıcak hava ile beraber pıhtılaşmaya neden olarak tehlike arz ettiği belirtildi. Yaz aylarında da olunsa varis tedavisi ihmal edilmemelidir diyen doktorların açıklamalarına dair tüm detaylar…

Varis Hastalığı Tehlikelidir

Varis hafife alınmaması gereken bir hastalıktır. Özellikle yaz aylarında damarlarda oluşan belirginlik sıcak hava ile birleşince pıhtılaşmaya neden olur. Bu durum ise hayatınızı riske eder. O nedenle doktorların önerisi yaz ayalarında da olunsa bu hastalığın tedavisinde geç kalınmamasıdır. Geç kalındığı takdirde ilerleme gösterip sizi daha zor durumda bırakabilir. Bu hastalık artık E.V.T.A yöntemi ile sadece 12 dakika da tedavi edilebiliyor. Geliştirilen bu tedavi yöntemi ciltte herhangi bir kızarıklık veya morarma yaratmadığı için yaz aylarında tedavi olmanın önündeki engelleri kaldırıyor.

Tedavi Öncesinde Neler Yapılmalıdır

E.V.T.A tedavisi öncesinde elbette ki dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Tedavi edilmeden önce bir cerrah tarafından damarlanın tümüne bakılması gerekmektedir. Kalp ve damar cerrahının varis rahatsızlığına ilişkin vereceği detaylar ile birlikte tedavi sürecine başlamak sağlıklı sonuç almanıza yardımcı olur. Bu tedavi yöntemi için genel anestezi gerekmeyip lokal anestezi uygulanmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere tedavi yaz aylarına uygun ve gayet pratik bir işlemdir. Tedavi sonrasında ise günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün kılınıyor. Spor veya hareket etmemek gibi öneriler de bulunulmuyor. Varis hastaları için geliştirilen bu yöntem artık yaz aylarında da çok fazla tercih edilmeye başladı.

yorum Yap