21 Haziran 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkProf. Dr. Rasim Küçükusta: Tüm sağlık reçeteleri yalan!

Prof. Dr. Rasim Küçükusta: Tüm sağlık reçeteleri yalan!

Bir televizyon programında konuşan Prof. Ahmet Rasim Küçükusta, “Yazılan ilaçların, çekilen filmlerin, yapılan aşıların çoğu gereksiz” diye konuştu.

İçerikleri

Profesör Ahmet Rasim Küçükusta ezberleri bozdu. Dünya sağlık kartellerini eleştirdi. “Hastaneye giderseniz sizi zorla hasta ederler” dedi. TGRT Haber TV’deki “Ercan Gürses’le Haftasonu” programına konuk olan Küçükusta, korkunç iddialar ortaya attı.

İşte O Çarpıcı Sözler:

MR’ların yüzde 90’ı gereksiz yere çekiliyor. Kanser taramalarının çoğu kandırmaca. İnsanlar kendilerini kullandırmasın. İlaçların çoğu boşa veriliyor. Yüzde 37’si çöpe gidiyor. Antibiyotik yazan değil, yazmayan doktor makbuldür. Ama bizde tam tersi geçerli maalesef. Grip aşılarının etkinliği sıfır.. Ben hayatta vurdurmam. Her yıl gereksiz yere binlerce biyopsi yapılıyor, röntgen çekiliyor.- Leblebi çekirdek yer gibi anjiyo yapılıyor. Stent takılıyor.

Bunlar Vücuda Zarar Veriyor.

Check-up kampanyaları gerçek bir tuzak. Akciğer filmi vücudunuza zarar veriyor. İnsanlar kendiliğinden geçecek hastalıklar için kesinlikle hastanelere gitmesinler. Tahliller vücuda radyoaktif ışın veriyor.

Gereksiz İlacın Faydası Yok, Zararı Var.

“Başlangıç” diye bir şey uyduruldu. Hastalara, alzheimer, reflü, astım başlangıcı teşhisi konuyor. Amaç hastayı boş çevirmemek.

Başlangıç Diye Bir Şey Yok. Ya Hastasın, Ya Değilsin.

Kolesterol ilaçlarının tedavi yüzdesi çok düşük. Zararı daha fazla. Hayat tarzınızı değiştirmek ilaçtan çok daha etkili. Doğal beslen, hareket et bu beladan kurtul. Nodül çok abartılıyor. Nodülün kansere dönüşme ihtimali çok düşük. Bunun için gereksiz tahlil ve teşhisler yapılıyor. Vitamin haplarının sağlam insanlara hiçbir faydası yok. “Ben yorgunum” diye vitamin hapı alınmaz. Köpek balığı kıkırdağı ile kanser tedavi edildiği iddiası tamamen uydurma. Köpek balıklarının kansere yakalanmadığı düşüncesi de safsata. Bu hayvanlarda kırk çeşit kanser tespit edildi. “Bitkisel ilaçların hepsi masumdur. Yan etkisi yok” düşüncesi doğru değil. Unutmayın, haşhaş, tütün, zehirli mantar da birer bitki..!

Hastalıklardan Korunmak İçin İlaç İçmeyin, Bunları Yapın!

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, hastalıklardan korunmanın bir yolunun da “Stresten uzak kalmak ve inançlı olmak” olduğunu söyledi. Neler yapılması gerektiğini 5 maddede sıralayan Küçükusta, şunları söyledi: “Hastalıklardan korunmak için ilaç içmenize, aşı yaptırmanıza gerek yok, bunları ticari tıbbın pazarlama numaralarından başka bir şey değil.

Bunun için yapmanız gereken sağlık hayat tarzının icaplarını yerine getirmekten ibaret:

  • BİR: Adam gibi beslenmek
  • İKİ: Yeteri kadar hareket (Sakın ağır spor yapmayın)
  • ÜÇ: Sigara alkol kullanmamak
  • DÖRT: Yeteri kadar gece uykusu
  • BEŞ: Stresten uzak kalmak ve inançlı olmak.