Limon Suyu Neye İyi Gelir? İşte Faydaları

Sabahları limon suyu içmenin sağlığınız açısından çok faydalı sonuçlar doğuracağını biliyor muydunuz? İşte size söylenmeyenler!

Sabahları limon suyu içmenin sağlığınız açısından çok faydalı sonuçlar doğuracağını biliyor muydunuz? İşte size söylenmeyenler! Sağlık Haberleri Editörümüz sizler için limon suyunun bilinmeyen mucizevi faydalarını araştırdı.

Sabahları limon suyunun tüketilmesinin son derece faydalı olduğunun farkındayız. Bununla birlikte, azımız bu mucizevi içeceğin tam faydalarını biliyoruz. Limon suyu protein, antioksidanlar, flavonoidler, B vitamini, C vitamini ve potasyumu bol miktarda ihtiva eder. Ayrıca, güçlü antiviral ve bağışıklık artırıcı özellikler sağlar.

Bu nedenle, limon suyunu tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur ve yüksek seviyelerde biyoflavonoidler, pektin, kalsiyum, sitrik asit ve magnezyum sayesinde enfeksiyonlarla savaşma kabiliyetini artırır. Aç karnına alındığında, limon suyu vücudu temizler ve vücudun toksinlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur, bu da vücudun pH dengesini korur ve kilo vermeyi destekler.

Limon suyunun pek bilinmeyen 16 faydası

Gıda kaynaklı hastalıklar

Limon suyu tüketimi ile her türlü gıda zehirlenmesi önlenebilir.

Alkol isteğini bastırır

Partilerde biraz limon suyu içerek alkolle uğraşmaktan kaçının.

Böbrek taşları

Limonlar idrarda sitratları arttıran potasyum içerir ve bu da oksalat oluşumunu önler ve böbrek taşlarını temizler.

Safra kesesi

Yemekleriniz sırasında limon suyu içmek safra kesesi taşlarının neden olduğu ağrıyı önemli ölçüde azaltır.

Kabızlık

Normal bağırsak hareketlerini desteklemesi nedeniyle, limon suyunun tüketimi kabızlığı önleyebilir ve tedavi edebilir.

Enflamasyon

Dokulardaki iltihaplanma esas olarak asitlikten kaynaklanır. Anti-inflamatuar özelliklerinden dolayı, limonlar asitliği nötralize edebilir ve böylece inflamasyonu azaltabilir.

Parmak tırnağı sağlığı

Şaşırtıcı bir şekilde, limon suyu tırnaklarda görünen beyaz noktaları temizlemenin yanı sıra onları güçlendirir.

Bağışıklık sistemi

Limon suyu, bağışıklık sistemi ile sinerji içinde çalışan lenfatik sistemi destekler.

Grip ve soğuk algınlığı

Limon, bağışıklık takviyesi, antiviral ve antibakteriyel etkileri ve yüksek C vitamini içeriği nedeniyle soğuk algınlığı ve grip için en iyi ilaçlardan biridir.

Fibromiyalji

Fibromiyalji ve yorgunluk ile uğraşan insanların limon suyu içmesi ve bazı germe hareketlerinden oluşan yoga egzersizleri yapması tavsiye edilir.

Kalın bağırsak iltihabı

Kalın bağırsak iltihabı vücuttaki asit / alkalin düzeylerinin dengesiz olması ve limonun pH düzeylerini dengelemesine yardımcı olduğu düşünüldüğünde, limonlar kalın bağırsak iltihabı için en iyi ilaçlardan biridir.

Kilo verme

Limon suyundaki pektin, iştahınızı kontrol altında tutmanıza ve gün içinde daha az yemeye yardımcı olabilir. Ayrıca, limon suyu kan şekeri seviyelerini düzenler ve ek olarak kilo verme sürecini hızlandırır.

Akne tedavisi

Sabahları limon suyu içilmesi, vücudun asidik sıcaklığını metabolize etmeye yardımcı olur ve bu da aradaki sivilceleri önler.

Gastroözofageal reflü hastalığı

TUMS’u limon suyu ile değiştirebilirsiniz.

Ağrıyan kasları rahatlatır

Ağrılı kasların ağrısını önemli ölçüde azaltabileceğinden, sert bir antrenmandan sonra limon suyunu kullandığınızdan emin olun.

Eklem ağrısı ve şişlik

Son olarak, limon suyu eklemlerdeki ürik asit miktarını azaltabilir ve böylece enflamasyonu azaltabilir. Bu nedenle, eklem iltihabı hastaları için son derece faydalıdır.

- Sponsorlu Bağlantı -

loading...

- Sponsorlu Bağlantı -

İlgili Haberler

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam