Kilo vermek için kadınların denemediği yol kalmamıştır. Birde limon diyetini deneyerek farkı görün. Limonun faydaları saymakla bitmez. Limon diyeti ile hem zayıflayacak hem de cildinizi güzelleştirebileceksiniz. Limon sayesinde toksinleri vücudunuzdan rahatlıkla atabileceksiniz. Kilo vermeyi kafaya koyduysanız eğer haftada 7 bin kalori az almalısınız. Buna göre günlük kalori oranınızı belirleyiniz. Limon diyeti ile C vitamini ihtiyacınızı da karşılayacaksınız.

Bir hafta süreyle uygulayacağınız bu diyette yağ alımı en aza indiriliyor ve günlük alınan kalori ortalama olarak 1200 kalori dolaylarında. Toksinleri attırma özelliğine sahip olan limon, vücudun su tutmasını ve dolayısıyla da oluşumunu önlüyor.
Üstelik yiyeceklerinize limon kattığınızda günlük olarak almanız gereken C vitaminini de karşılamış olacaksınız. Tabii ki bu diyetin faydaları bunlarla sınırlı değil; 1 hafta içinde hiç zorlanmadan 2 kilo verebilirsiniz de!
İşte 1 haftada 2 kilo verdiren limon diyeti;
Her gün sabahları 1 fincan şekersiz çay, 1 çorba kaşığı limon marmeleti ve 2 dilim diyet ekmek.
Pazartesi öğle: 2 tatlı kaşığı peynir ve limon suyu ile pişirilmiş pilav. Ancak 2 tatlı kaşığı sıvı yağ ile yapılacak. Karışık salata, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 limon suyu ile tatlandırılmış yarım limon suyu ile tatlandırılmış 1 kâse meyve salatası.
Akşam: Sadece limon suyu ile pişirilmiş yağsız kuşbaşı et, 1 kepekli sandviç, 1 limon suyu ile pişirilmiş ıspanak.
Salı öğle: 1 limon suyu ve biraz zeytin yağ ile pişirilmiş fırında balık, 1 kepekli sandviç, yarım limon suyu ile pişirilmiş taze fasulye.
Akşam: Yarım limon suyu ile pişirilmiş tavuk göğsü, 1 kepek sandviç
Çarşamba öğle: Limonla pişirilmiş makarna ve yoğurt, 1 limon suyu ile tatlandırılmış salata, yarım limon suyu ile karıştırılmış çilek

Akşam: Yarım limon suyu ile pişirilmiş ahtapot (Ahtapot yemeyenler balık tercih edebilir.) Yarım limon suyu ile pişirilmiş taze fasulye, 1 kepek ekmek sandviç
Perşembe öğle: 40 gr dil peyniri, 30 gr diyet ton balığı, limon suyu ile hazırlanmış salata, yarım limon suyu ile hazırlanmış meyve. Ancak muz ve üzüm dışındaki meyveler tercih edilecek.
Akşam: 150 gr palamut limon ile sotelenmiş, limon suyu ile hazırlanmış salata, 2 tane haşlanmış patates
Cuma öğle: Limon suyu ile hazırlanmış rosto, 1 kepek sandviç ekmek ve limon suyu ile hazırlanmış fasulye.
Akşam: Tuzsuz ve yağsız peynir ve limon suyu ile hazırlanmış pilav, Limon suyu ile hazırlanmış balık, aynı şekilde limon suyu ile hazırlanmış salata.
Cumartesi öğle: Limon suyu ile hazırlanmış tavuk, 1 kepekli sandviç, 1 limon suyu ile pişmiş ıspanak.
Akşam: Ton balığı, Limon sulu salata, muz ve üzüm dışındaki meyve, limon suyu ile tatlandırılmış domates salatası
Pazar öğle: Limon ile tatlandırılmış fırında pişmiş balık, limon ile yapılmış taze fasulye, 1 portakal
Akşam: Rendelenmiş limon kabuğu ile haşlanmış makarna, Fırında pişirilmiş makarna, 1 kepek ekmeği sandviç, 1 limon suyu ile tatlandırılmış ıspanak.