Diş Sağlığı

1 Malzeme İle Işıl Işıl Dişlere Kavuşacaksınız

Diş lekeleri, tartar, ağız enfeksiyonları ve iltihaplı diş hastalıklarına iyi gelir..

Dişler üzerinde tartar oluşumu arttıkça, dişlerde çürüme ihtimali daha da fazlalaşır. Bakteriler diş eti iltihaplanmasına neden olurlar. Diş eti iltihabı genellikle ağrısızdır ve diş etlerinde kanama meydana getirir.

Diş taşının oluşumunda olmazsa olmaz faktörlerden biri de tükürüktür. Tükürüğün yapısına göre diş taşı daha fazla miktarda ya da daha sık sürelerle oluşabilir. Diş taşı miktarı arttıkça, diş eti çekilmesi de artar. Dişlerin araları açılır. Açılan bölgelere diş taşı birikimi devam eder. Çekilme daha da artar. Birikimin fazla olduğu yerlerde çürük başlangıcı da olabilir. Olayın sonunda aslında kemik erimesi de olmuştur, fakat diş taşı, dişlerin hareketini ve diş eti çekilmeleri sonucu arada oluşan boşlukları kamufle eder.

Birçok kişi diş taşıtı nedeniyle diş hekimine gider, ancak bu problem sebebi ile diş hekimine gitmek istemeyenler için kanıtlanmış harika bir doğal önerimiz var. Hiçbir doğal formül dişçiniz kadar hızlı bir şekilde diş taşı problemini çözemez, fakat sürekli kullanımı ile tartar probleminden kurtulabilirsiniz..

Birazdan anlatacağımız bu kolay yöntem ile evinizde kolayca tartarları temizleyebilirsiniz. Üstelik sadece ceviz kabuğu kullanarak. Tüm dünyada çok yaygın kullanılan, doğal bir diş tedavisi yöntemidir bu. Kendi diş hekiminiz kendiniz olun. Temel ağız hijyeni çok önemlidir.

Malzemeler:

  • 40 gr kuru ceviz kabuğu
  • 250 ml su

Yapılışı:

Kuru ceviz kabuklarını yaklaşık 20 dakika suda kaynatın. 20 dakika sonunda ocaktan alın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra bu suyun içine diş fırçanızı batırarak dişlerinizi tamamen 5 dakika boyunca temizleyin. Ara sıra çözeltiye fırçayı yeniden daldırın. Bu işlem günde üç defa tekrarlanabilir. Yani her diş fırçalamanız esnasında bunu uygulayabilirsiniz.

Hazırlanan karışım en fazla iki gün kullanılmalıdır. 2 günün sonunda aynı tarif ile yeninden hazırlayın. Kabuklu ceviz, tartarları ve diş lekelerini temizlemeye yardımcı olan güçlü bir antibakteriyel şifadır. Bu uygulama, kanamalara maruz kalanlar için de yararlıdır. Kullandığınız da iltihap hızlı bir şekilde kaybolur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu