13 Temmuz 2024 Cumartesi
Ana SayfaSağlıkŞifalı BitkilerAcı Biberin Bilmediğiniz İlginç Faydaları!

Acı Biberin Bilmediğiniz İlginç Faydaları!

Mutfakların vazgeçilmez baharatlarından kırmızı biber tozu kesik ya da yaralanmadan kaynaklanan büyük-kanamalı yaralı anında durduruyor.

İçerikleri

Acı biberin faydaları kanamayı anında durduruyor! Mutfakların vazgeçilmez baharatlarından acı-kırmızı biber tozu kesik ya da yaralanmadan kaynaklanan büyük-kanamalı yaraları anında durduruyor İşte acı biberin inanılmaz gücü.

Özellikle acı severlerin bolca tükettiği kırmızı biberin hiç bilmediğimiz bir yönü ortaya çıktı Yerli Amerikalıların özellikle kullandığı ve Doğu mutfağının da vazgeçilmez tatlarından biri olan acı-kırmızı Arnavut biberi ilk yardım malzemesi olarak kullanılıyor! Kırmızı biber kanama yaşanan bölgelerin üzerine sürüldüğünde kan akışını ve kaybını ‘anında’ kesiyor!

İster inanın ister inanmayın, kırmızı biber sizin mutfakta olmasa bile, herkesin ecza dolabında olması gereken bir bitki… Cayenne adı verilen acı arnavut biberi acil ilk yardım kitlerinin adeta bir parçası…

Acı-kırmızı biber, araştırmalara göre ayrıca kalp krizinin önlenmesinde de oldukça etkin bir madde… İşte acı kırmızı biberin olağanüstü sağlık ve tıbbi faydaları…

Dış yaralar için cayenne (acı arnavut biberi) nasıl kullanılır?

Biraz acı biber tozu alın ve kanama olan bölgeye doğrudan koyun, kanamanın 10-15 saniye içinde durduğunu göreceksiniz.

Daha büyük bir yara ise acı toz biberi, ılık bir bardak su içine atarak karıştırın bir çay kaşığı almak suretiyle hızlı bir şekilde için.

Kanamayı nasıl durduruyor?

Cayenne biberi aslında kan basıncı ve kan pıhtılaşmasını başlatarak hızlı bir eşitleme yapıyor ve böylelikle güçlü bir kanamayı durduracak etkiyi ortaya çıkarıyor.