18 Temmuz 2024 Perşembe
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviKanınızı Temizleyen 5 Sağlıklı İçecek

Kanınızı Temizleyen 5 Sağlıklı İçecek

Sizlere bu yazımızda kanınızı doğal yollarla arındırmak için en iyi içeceklerden birkaçını anlatacağız, bu sayede birikmiş toksinlerin yol açtığı hastalıkları daha kolay önleyebileceksiniz.

İçerikleri

Kanınız birçok sebepten kirlenmiş olabilir: böbrek, karaciğer veya bağırsak gibi arındırma organlarının yeterli çalışmamasından dolayı toksinlerin birikmesi, yağlı gıda ve toksik maddelerle dolu yetersiz beslenme, kirlilik… Organizmanız toksik madde ve atık biriktirmeye başladığında, bu ürünler vücudu deri yoluyla terk etme çabasıyla kan dolaşımından geçerler. İşte bu yüzden akneden muzdarip bazı insanlar kan zehirlenmesi için bu cilt rahatsızlığını suçlarlar.
kaninizi temizleyen 5 saglikli icecek 1 Kanınızı Temizleyen 5 Sağlıklı İçecek
Kanınız deri yoluyla toksinleri atarak kendini arındıramıyorsa, kirli kalacaktır ve bu da kronik problemlere ve obezite gibi hastalıklara yol açacaktır. İşte bu yüzden kanınız için arındırma sürecini teşvik etmek oldukça önemlidir. Meyve ve sebze suları ve çaylar kanınızı temizler ve vücuttan toksin atılmasına yardımcı olur. Sizlere bu yazımızda kanınızı doğal yollarla arındırmak için en iyi içeceklerden birkaçını anlatacağız, bu sayede birikmiş toksinlerin yol açtığı hastalıkları daha kolay önleyebileceksiniz.

kaninizi temizleyen 5 saglikli icecek 2 Kanınızı Temizleyen 5 Sağlıklı İçecek
Pancar suyu

Pancar suyu doğal yollarla basit bir şekilde kanınızı arındırmak söz konusu olduğunda en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Bu suyun içinde bulunan pancar ve pancar yaprakları kan için güçlü bir arındırma maddesidir.

Malzemeler;
2 pancar Pancar yaprağı Su

Yapılışı;

 

Pancarı ve pancar yapraklarını topraktan tamamen arınana kadar iyice yıkayın. Ardından kurulayın ve blendere sığacak kadar küçük parçalara bölün. Bu parçaları daha kolay karışmalarına yardımcı olmak için biraz su da ekleyerek blenderden geçirin. Blenderi birkaç dakika çalıştırdıktan sonra tercihen bu içeceği aç karnına içmelisiniz.

Kanınızı temizleyen yeşil sıvı

Bu yeşil sıvı kan dolaşımınızdaki toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olmak için son derece idealdir. Ayrıca, metabolizmanızı aktif hale getirmek ve kilo vermek için de oldukça iddialıdır.

Malzemeler;

1 avuç ıspanak 3 dal pazı 2 elma 1 avuç maydanoz 1 limon 1 salatalık

Yapılışı;
Tüm malzemeleri blenderden geçirin ve bu karışımdan tam fayda almak için soğuk olarak için.

Dulavratotu çayı (Arctium lappa)

Dulavratotu kanınızı ve lenf sistemini arındırmaya yardımcı olabilen çok güçlü bir arındırıcı çaydır. Bu çayı deri veya idrar yoluyla toksin atmak, tıkanıklık ve şişliği azaltmak ve vücudunuzda bulunan ürik asit fazlasını atmak için içebilirsiniz. Özellikleri o kadar etkilidir ki bu çayı aynı zamanda siyatik sinir problemleri, gut, döküntü, asitli kan, ödem, böbrek taşı, karaciğer sorunları ve eklem yangısı gibi sorunlardan şikayetçi olanların da içmesi önerilmektedir.
kaninizi temizleyen 5 saglikli icecek 4 Kanınızı Temizleyen 5 Sağlıklı İçecek
Hindiba çayı

Hindiba çayı en arındırıcı içeceklerden biridir ve son derece etkili olması sebebiyle çok tercih edilmektedir. Bu içecek ödemle savaşmak, toksinleri ve vücudunuzda birikmiş atığı atmak için mükemmeldir. Bu çay kandan toksinleri atmak için de tamamen güvenli ve etkilidir.

Isırgan otu çayı

Bu çay kanınızı doğal yollarla toksinlerden arındırmak ve sağlığınızı etkileyebilecek toksik maddeleri atmak için başka bir arındırıcı çaydır. İdrar sökücüdür ve karaciğer böbrek sorunlarının tedavisinde kullanılır. Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 23:49