Tiroid probleminize doğal çözüm!

Ceviz kürü ile tiroid probleminize elveda diyin. Uzmanlar açıkladı, bakın nasılmış?

Tiroid probleminize doğal çözüm!

Tiroid bezi, metabolizma dengesinde çok önemli bir rol oynar. Salgıladığı hormonlardan en önemlileri olan ikisi, bedenimizdeki tüm biyokimyasal işlemlerin düzenliliğini ve devamlılığını sağlar.Problemler, tiroid bezinin çok (hipertiroidizm) ya da az çalışmasından (hipotiroidizm) kaynaklanır, duygusal ve bedensel rahatsızlıklara yol açar. İşte bu rahatsızlıkların önüne geçme adına ceviz ile tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz.

Tiroitleriniz sizin sigortanızıdır. Endokrin sisteminiz bozulursa, her şeyiniz bozulur. Hekiminizin size gösterdiği yol esastır fakat yinede tiroitlerinizi aldırmamanızı öneririz. Kalan ömrünüzü sağlıksız ve huzursuz geçirmemek için bıçak altına yatmayın. Tiroidin en büyük ilacı cevizdir.

Ahmet Maranki Tiroid İçin Tavsiyeler

Tiroid için Adaçayı Kürü

Adaçayını her gece yudum yudum için, aynı zamanda gargarasını da yapın. Üç hafta boyunca buna devam edin. Bir hafta ara verdikten sonra tekrar ayın kürü yapın.

Tiroid için Faydalı Ceviz Kürü:

Kabuğu ve perdesiyle birlikte 25 tane cevizi bir litre suyun içinde 5 gün tutun. Hazırlanan sudan sabah akşam birer fincan içip, cevizleri de yiyin.  Bu uygulamayı hergün yaparsanız bir kaç hafta içinde kendinizdeki değişikliği farkedeceksiniz.

Tiroit hastaları, hakiki ceviz yağını tiroid bölgesine sürün her gece üstünü streçle kapatın 20 gün uygulayın 1 hatfa ara verin, ve 20 gün daha devam edin 3 ay boyunca tekrarlayın. Cevizin içindeki perdelerden 50 adet perdeyi alın. 1litre suya koyun ve ağzını kapatın. Kapalı yerde 7 gün bekletin; her gün 1 fincan bu sudan için. 20 gün boyunca birer hafta ara vererek uygulayın.

Bundan başka ceviz arasındaki ince perdeden 25, 30 adetini bir litre suda bekletin ve onu da aynı şekilde her gün tüketirseniz tiroid için faydasını göreceksiniz.

Hipertiroiti olan kişiler, dereotu ve tereotunu aşırıya kaçmadan tüketmeli, bunun yanında bol miktarda maydanoz ve roka da yemelidir. Cevizin recelini ve cevizin kendisini tüketin

Tiroid hastaları için beslenme önerileri

Şu besinler tiroid hastalarına önerilmez. Lütfen bu yiyeceklere karşı ölçülü olunuz.

 • Brokoli
 • Lahana
 • Kırmızı ve karalahana
 • Brüksel lahanası
 • Karnabahar
 • Soya
 • Ispanak
 • Yerfıstığı
 • Böğürtlen
 • Turp
 • Darı
 • Şeftali
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 10:01

Yasal Uyarı:

Sağlık Haberleri®, tescilli bir markadır. Saglikhaberleri.com haber içerikleri kaynak gösterilse dahi alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Saglikhaberleri.com DMCA.com Protection Status ile korunmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serhan
Serhan - 6 ay Önce

Hipertroid i olanlar dere otu tohumunu kullanabilir, hipotroid ise tere otu tohumunu kullanır. Denenmiş ve faydası görülmüştür

Nermin
Nermin - 5 ay Önce

Hasimato troit hastasıyım noduller kireç ten taşlaşmış ameliyatla alındı. Fazla kazitildigindan ses telleri felç oldu.Ameliyattan 8 aya kadar nefes darlığı horlama şikâyet im oldu.2. Ameliyatı mecburen oldum lazerle ses telimin birasını kestiler nefes borusundaki baskıyı azaltmak için su an tiroid bezleri tamamen alındı. Kilo veremiyorum.Ödem var vücudumda gece horlamada var var da var.Ne yapmam gerekir.

Nermin
Nermin - 5 ay Önce

Haşimoto tiroid hastasıyım ameliyatın zor gecmis. Ameliyat esnasında noduller kireç ten taşlaşmış olduğu için fazla kazitildigindan ses telleri felç oldu. 2.Ameliyatı oldum rahat nefes alabilmek için. 2010 da1.Ameliyatı 2011de ikinci ameliyatı oldum lazerle sesteliminin bir parçasını yaptırdım nefes borusundaki baskıyı azaltmak için. Şu an kilo veremiyorum sürekli ödem ve ayaklarında ağrı kramp var.Tiroid ler tamamen alındığına göre ne yapmam gerekir.

Feyziye
Feyziye - 3 ay Önce

Nermin hanım modüllerin salgıladığı hormonları yapay hap olarak ömür boyu alacaksınız benim dehaşimato hap kullanıyorum
Bir sorun olmuyor

Ben bir yıl önce tiroid bezlerinden ameliyat oldum hepsini aldılar bazen çok rahatsız oluyorum neymem lazım bilmiyorum yardımcı olrsanızmemnun olurum
Ben bir yıl önce tiroid bezlerinden ameliyat oldum hepsini aldılar bazen çok rahatsız oluyorum neymem lazım bilmiyorum yardımcı olrsanızmemnun olurum - 2 ay Önce

Deniz
Deniz - 2 ay Önce

Serhan bey dr bana iyietmiyceni soledi dereotunun hipertroidi etki etmez dedi siz bilgiyi nerden aldiniz

zeynep
zeynep - 2 ay Önce

Merhaba benim nodüllerim var biyopsi istendi bana ceviz yemek ve kürü faydalı gelirmi acaba teşekkür ederim.