Uzmanlar uyardı: Tuvalet kağıdı yerine bunu kullanın!

Uzmanlar tuvalet kağıtları hakkında uyardı. Tuvalet kağıtlarının çeşitli hastalıklara yol açabileceğini belirten uzmanlar, tuvalet kağıtları yerine bakın neyi önerdiler…

Uzmanlar uyardı: Tuvalet kağıdı yerine bunu kullanın!

Uzmanlar tuvalet kağıtlarının son derece tehlikeli olduğunu ve çeşitli hastalıklara yol açabilmesi konusunda insanları uyardılar.

''Büyük İhtiyaç: İnsan Atığının Konuşulmayan Dünyası ve Önemi" adlı kitabın yazarı Rose George, milyonlarca insanın pis gezmesine anlam veremiyorum tuvalet kağıdı kullanmak yalnızca dışkının yerini değiştirir, dışkıyı temizlemez diyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ünlü Hollywood yıldızı Will Smith de George ile aynı fikirde. Will Smith bir röportajında çikolata ile ahşap bir zeminde tuvalet kağıdı temizlik testi yapılmasını önermiş ve insanları ıslak mendil kullanmaya çağırmıştı.

Uzmanlar tuvalet kağıdı kullanımının 12 haftaya kadar sürebilen tahriş ve bağsur gibi rahatsızlıklara neden olabileceği belirtiliyor.

Tuvalet kağıdı üzerinde yer alan bağırsak parazitleriyle temas etme durumundan da bahseden uzmanlar, taharet musluğu, bide veya ıslak mendil kullanımının hem hijyen hem de sağlık açısından daha iyi olduğu konusunda uyarıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 15:51

Yasal Uyarı:

Sağlık Haberleri®, tescilli bir markadır. Saglikhaberleri.com haber içerikleri kaynak gösterilse dahi alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Saglikhaberleri.com DMCA.com Protection Status ile korunmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cancan
Cancan - 6 ay Önce

Kaba pisliği tuvalet kağıdı ile al Su ile yıkam
sonrası kurulama için tuvalet kağıdı kullan

osman nuri mızrak
osman nuri mızrak - 6 ay Önce

absürd hormonel yorum bıraktığın yere bak

veysel
veysel - 6 ay Önce

su yokmu

osman nuri mızrak
osman nuri mızrak - 6 ay Önce

ne demeli

osman nuri mızrak
osman nuri mızrak - 6 ay Önce

olmaz olmaz demeyin olur vala