Cinsellik

Prezervatif Seçiminin Önemi

Prezervatif (kondom) sağlıklı cinsel birleşme ve gebeliği önlemesi açısından erkeklerin mutlaka kullanması gereken cinsel sağlık ürünlerinden biridir...

Kondomların elbette tercih edilmesi esnasında kaliteli olması ve penis boyuyla uyumlu olması gerekmektedir. Ne dar ne geniş olmalı ve penise tam oturmalıdır ve ancak bu şekilde değerlendirildiği zaman prezervatif kullanımında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmayacaksınız. Ortada duran bu özellikleri neticesinde değerlendirildiği zaman kondom kullanımının gerçekten de önem teşkil eden yapısının olduğunu dikkate almamız gerekmektedir.

Prezervatif Boyutlarının Özellikleri

Prezervatiflerde genellikle 55 mm büyük boy temsili genişlik, 52 mm orta boy temsili genişlik, 49 mm küçük boy temsili genişlik ve de 48 mm ekstra küçük temsili genişlik boyutları bulunmaktadır. Ülkemizdeki erkeklerin ortalama penis boyunun bilimsel araştırmalar ışığı altında 13 cm olduğu düşünüldüğü zaman 52 mm’lik orta boy temsili genişliğe sahip prezervatif uygun olacaktır.

prezervatif seciminde dikkat edilmesi gerekenler Prezervatif Seçiminin Önemi
Prezervatif Boyutlarının Özellikleri

Prezervatif Türleri

Lateks malzeme kullanılarak üretilmektedir ve bu elastik özelliği sayesinde oldukça esnek bir yapıya sahip olmaktadır. İnce, kalın ve tırtıklı olmak üzere genellikle prezervatif seçiminde dikkat edilmesi gerekenler açısından üç türünün yer aldığını dikkate almak gerekmektedir. İnce üretimin sayesinde yok ötesi bir cinsel birleşme sağlanarak hem cinsel korunma hem de en yüksek derecede seks mümkün olmaktadır. Öte yandan kalın prezervatif güvenli birleşmeyi daha da üst duruma taşıdığı için her açıdan önem teşkil etmektedir. Tırtıklı olanları ise genellikle fantazi cinsel ilişkiler için olmazsa olmaz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aromalı Prezervatif Çeşitleri

Cinsel ilişkide hazzı artırmak ve kokunun yaydığı afrodizyak düzeyini daha da yaygınlaştırmak adına aromatik prezervatif üretimleri gerçekleştirilmektedir. İşte bu üretimlerden hareket edildiği zaman hangi prezervatifi kullanmalıyım açısından aromalı olanları da tercih etmek söz konusu olacaktır. Aromatik olanları arasında çilekli prezervatif en çok tercih edilendir. Çünkü çileğin başlı başına kendine has cinsel ilişkiye çağıran afrodizyak özelliğinin yer alması nedeniyle en çok tercih edilen aromalardan biri olarak görülmektedir. Bunu kuşkusuz muzlu, kivili ve kavunlu ve tropik meyve karışımlarının yer aldığı kondomlar takip etmektedir.

Prezervatif Nasıl Takılır?

  • Ambalajından çıkarıldıktan sonra yırtık olup olmadığına ve ambalajın açılıp açılmadığına bakılmalıdır.
  • Penis boyuna uygun prezervatifin havası olup olmadığının kontrolü ambalaja hafif dokunuşla kontrol edilmelidir.
  • Başlığından (rezervuar) tutarak erekte haldeki (sertleşmiş) penisin uç kısmından aşağı kısmına doğru yavaşça takılmalıdır.

Bu işlemin ardından güvenli bir şekilde cinsel birliktelik sağlanacak ve her yönden prezervatif seçiminde nelere dikkat edilmelidir yönünden mutlak surette yer verilmelidir. Ortada duran bütün bu özelliklerine yönelik olarak değerlendirildiği zaman her anlamda karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini gerçekten dikkate almamız olanak teşkil eden bir durum olarak varlığını göstermektedir.

prezervatif secerken nelere dikkat etmeliyim Prezervatif Seçiminin Önemi
Prezervatif Nasıl Takılır?

Güvenli ve Zevkli Cinsel Deneyim Sağlar

Kondomlar hamileliğin önlenmesinin yanı sıra cinsel ilişkiyi monoton halden kurtararak tamamen sıra dışı cinsel deneyim sağlamaktadır. Bunun için üretilen tırtıklı ve aromalı olanları tercih edilerek tamamen daha öncesinden farklı cinsel deneyime yer açılması mümkün hale gelecektir. Ortada duran bütün bu özelliklerinden hareket edildiği zaman her açıdan güvenilir ve de son derece zevk verir cinsel deneyimin sağlanması yönüyle kendini göstermeye devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir.

Ortada duran bütün bu hususiyetten hareket edildiği zaman her anlamda prezervatif özelliklerine ilişkin olarak yer verilmeye devam edildiğini dikkate almamız gerekir ki bu da her açıdan önem teşkil etmeye devam eden konuların arasında gelmektedir ve her açıdan dikkat çeker.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu