- Sponsorlu Bağlantı -

Kemoterapiden 100 kat daha etkili inanılmaz bitki

Bilim adamları, sadece 48 saat içinde kanser hücrelerinin %98’ini öldürebilecekleri kök keşfetti!

- Sponsorlu Bağlantı -

Kanser hücreleri üzerindeki inanılmaz etkileri.

Karahindiba çayı, kanser hücrelerini etkileyerek 48 saat içerisinde çözülmelerini sağlar ve yeni sağlıklı hücrelerin hastalık kapmalarını engeller.

Çoğunlukla ihmal edilen bu bitki, birçok tıbbi özelliklere sahip ve yapmanız gereken tek şey, bu bitkiyi trafikten uzak, temiz yamaçlardan toplamak. Büyükannelerimiz, tıbbi özelliklerinin farkında olarak, karahindiba çiçeklerinden şuruplar yaptılar; ancak bilmedikleri nokta, karahindiba kökünün kanser hastalarına yardımcı olabileceğiydi.

Bilim adamları, bu bitkinin kökünün kemoterapiden daha iyi olduğunu keşfettiler; çünkü kemoterapinin aksine, karahindiba yalnızca kanserli hücreleri öldürüyor. Kanada Windsor Üniversitesi Kimya ve Biyokimya Bölümü bir araştırma yürüttü; sonuçlar, kanser hastaları için yeni bir umut teşkil ediyor. Karahindiba kökünün, vücuttaki sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanserli hücreleri etkili bir şekilde öldürdüğü keşfedildi.

- Sponsorlu Bağlantı -

Karahindiba Çayının Faydaları Nelerdir?

Kemik Sağlığı:

Karahindibanın içeriğinde bulunan vitamin C ve luteolin gibi antioksidanlar sayesinde yaşlanmaya bağlı hasardan korur, ayrıca da kemiklerin büyümesi ve gücü için gerekli olan kalsiyum açısından zengindir.

Diyabet:

- Sponsorlu Bağlantı -

Kan şeker düzeyini kontrol altına alır. Diüretik yapıda olması sebebi ile böbrekleri çalıştırarak fazla olan şekerin vücuttan temizlenmesine yardımcı olur.

Karaciğer Bozukluğu:

Karahindibanın içeriğinde bulunan vitamin C ve luteolin karaciğerin de temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Safra kesesi ve sindirim yolları için de yaralıdır.

Zayıflamak için Karahindiba:

- Sponsorlu Bağlantı -

Hormonları dengeleyip tokluk düzeyini uzun tutması düşük kalori alımı sayesinde zayıflamak için de ideal bir besindir.

Kansızlık:

Demir, vitaminler ve proteinler açısından da oldukça zengindir. Bu nedenle de kansızlık için de doğal ve ideal bir besindir.

Yüksek Tansiyon:

- Sponsorlu Bağlantı -

Çok yüksek potasyum içermesi ve aynı zamanda da diüretik özelliğinin olması ve birleşmesi sonucu doğal tansiyon düşürücüdür.

Kanserden Korunma:

Karahindibanın içeriğinde bulunan vitamin C ve luteolin maddesi çok etkili bir antioksidandır. Aynı zamanda luteolin maddesinin kanser hücrelerini zehirlediği de iddia edilmektedir.

Karahindiba Çayı Nasıl Yapılır?

1 bardak sıcak suyun içerisine bir kaç adet karahindiba bitkisi atarak 5 dakika beklettikten sonra içebilirsiniz. Bu yaptığınız çayı sabah akşam içmeniz öneriliyor.

Ayrıca bitkinin köklerini salataların içine katarak tüketebilirsiniz.

- Sponsorlu Bağlantı -

loading...
İlgili Haberler

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam