Cinsellik

Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden

Kadınlar erkeklerden daha çok sekse düşkündür. Ancak kadınlar erkeklerden daha duygusal bir tabiata sahip olduklarından ötürü bu dışarıdan pek gözlenmeyebilir. Oysa bilimsel çalışmalar bu durumu en iyi şekilde kanıtlamaktadır.

Zaten atalarımız bu konuya kadının dokuz nefsi bir aklı varken erkeğin de bir nefsi dokuz aklı varken buna rağmen kadının dokuz nefsini terbiye edebilmesini başarıyla sağlamaktadır şeklinde dile getirmektedir. İşte bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman kadınları cinsellikten soğutan hatalar olarak 10 nedeni sıralamak gerekmektedir.

1. Bakımsız Erkek Tipi

Kadınlar nasıl kendilerine bakıyorsa aynı şekilde erkeğin de kendine bakması yani bakımlı bir erkek olması gerekmektedir. Koltuk altlarının kokmaması, genital bölgenin bakımlı olması, sigara, sarımsak ve benzeri kokuların olmaması, güzel kokması ve güzel giyinmesi kadınların mutlaka üzerinde durdukları konuların arasında gelmektedir.

kadinla nasil cinsel iliskiye girilir Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden
Bakımsız Erkek Tipi

2. İş Stresi

Kadınların çalışma hayatına katılımının artmasıyla birlikte ekonomiye kadın eli değmesi iyi bir süreç olsa da seks hayatı açısından negatif etkileri bulunmaktadır. İşten yorgun argın evinde soluklanan kadın yatağa girip mışıl mışıl deliksiz uyku istemektedir. Ancak eşinin seksten sonra uyumak isteğini aşırı derecede yorgunluktan ötürü erteleyen pek çok kadın bulunmaktadır.

3. Prolaktin Hormonu

Emzirme dönemiyle birlikte gelen prolaktin hormonunun salgılanması da sekse olan açlık derecesini düşürmektedir. İşte bu durum nedeniyle kadınları cinsellikten soğutan 10 neden arasında bunu da kesinlikle sıralamamız gerekmektedir.

4. Östrojen Hormonu Eksikliği

Kadınlık hormonu olan östrojen hormonunun eksik olması da kadınların seksten soğumasına neden olan hatta erken menopoz dönemine girmesine kadar varan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bu durumla karşı karşıya kalınmaması açısından östrojen hormonunu tetikleyecek besinler almak sekse olan isteği yeniden arttıracaktır.

5. Eşinizle Duygusal Bağ Kuramama

İnsanlar duygusal varlıklardır. Birisini sevmek kadar birisiyle yatmak da duygusallığı gerektirmektedir. Tadına doyulmaz bir seksin püf noktası ancak birbirini çılgınca arzulayan iki kişi sayesinde mümkün olacaktır. İşte bu yoksa ortada insani anlamda sevişmeden bahsetmemiz zordur.

6. Doğum Kontrol Hapları

Hamile kalmayı engellemek için kullanılan doğum kontrol hapları sekse olan isteğin zamanla azalması açısından gerçekten de kadınla nasıl cinsel ilişkiye girilir yönünden önde gelen bir durum olma özelliği olarak karşımızdaki yerini korumaktadır.

7. Yakalanma Korkusu

Mahremiyet korkusu olarak dile getirdiğimiz bu sosyofobiler de kadınların seks isteğinin sönmesine neden olan bir diğer durum olarak kendini göstermektedir. İşte bu durumdan hareketle söz konusu sorun yüzünden kadınların erkeklerle cinsellik yaşamaktan uzak durdukların kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir.

kadinlari cinsellikten sogutan nedenler Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden
Yakalanma Korkusu

8. Bencillik

Bencil erkek her zaman iticidir. Özellikle kadınlar yatakta sadece kendi zevklerini düşünen ve kendisinin zevklerini hiçe sayan erkeklerden iğrenir. İşte bu yüzden bencil erkeklerin de söz konusu durumların yaratıcısı olan erkek tipleri arasında geldiğini söylememiz gerekmektedir.

9. Aşırı Kıskançlık

Erkeğin eşini sürekli olarak ve aşırı derecede kıskanması zamanla cinsel yaşamlarını monoton hale getirir ve bunun devamında tamamen sona ererek aldatma dönemine gidilir. İşte bu durumla karşı karşıya kalmamak açısından mutlaka kıskançlık boyutunu abartmamak ve eşe daima güvenmek her şeyden öncelikli bir konu olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

10. Kadının Vücudunu Beğenmemek

Öyle erkekler de vardır ki kadının vücudundaki kusurları (kalçan neden sıkı değil, geniş değil, göğüslerin çok küçük vs) kelimelerle vücudunu beğenmediğini doğrudan dile getirerek kadınları seksten soğutmaktadır. İşte bu gruptaki erkekler de kadınların erken menopoz dönemine girmesinin başlıca sorumlularıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu