Cinsellik

Kadınlara prezervatif nasıl takılır, kullanılır?

Erkeklerin cinsel ilişkilerinde hamilelik, cinsel yolla bulaşan hastalıklar gibi etkenlere karşı güvenli birliktelik sağlamak açısından kullandıkları prezervatif kadar kadınların da her yönden kullandıkları kondomlar bulunur. Bu kondomlar 9 ile 17 cm arasında değişkenlik gösteren ebata sahip olup kadınların da hamilelik, cinsel hastalıklardan korunma ve daha birçok sorunlara ilişkin olarak güvenli bir şekilde cinsel birleşme sağlamak açısından tercih edilecek cinsel sağlık ürünüdür.

Kadın Prezervatifinin Avantajları

Kadın prezervatifi daha kalın olduğundan dolayı daha güvenlidir. Bunun yanı sıra kadınların doğum kontrol hapı gibi metabolizmasını tamamen bozan ve kadınların kilo almasına neden olarak ayrıca birtakım mide rahatsızlıklarına neden olan hastalıklarla karşı karşıya kalmalarını engelleyen özellikleri neticesinde her yönden kadınlara prezervatif nasıl takılır özelliğiyle kendini göstermektedir. Bunun yanı sıra yine kolaylıkla takıp çıkarılabilmesi ve de cinsel yolla bulaşan hastalıklar riskini tamamen sıfıra indirmesi açısından en çok tercih edilenler arasındaki yerini korumaktadır.

Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır?

Kadın prezervatifi ambalajından nazikçe çıkarılır. Ambalajın açılmamış veya yırtılmamış olmasına kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Kadın kondomunda hem dışarıda hem de içeride olmak üzere iki adet halka şeklinde giriş bulunmaktadır. Bu iki halkadan büyük olanı vajinanın dışarısında duracak şekilde baş parmakların arasına alınarak küçük halkadan itibaren vajinanın içerisine yerleştirilir. Bu işlem sayesinde kadın prezervatifi nasıl takılır youtube ile sizlerin de kolayca kondomu vajinaya yerleştirmeniz mümkün hale gelecektir.

Kadın Prezervatifi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prezervatif seçiminde öncelikle markanın önemi büyüktür. Ekonomik diye marka değeri olmayan basit üretimli ürünlerin tercih edilmesi cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklara kapılma oranını yüksek tutacağı için her açıdan kadın prezervatifi tercih ederken mutlak surette dikkat etmek gerekmektedir.

Kadın Prezervatifinin Özellikleri

Kadın prezervatifi 9 cm ile 17 cm arasında değişir. Bunun yanı sıra erkek prezervatifi mantığıyla takılmaktadır. Ancak erkeklerin kullandıkları kondomlardan daha büyük olduğundan dolayı spermin vajinayla temasını tamamen sıfıra indirmekte ve ayrıca cinsel hazzı hiçbir şekilde ortadan kaldırmamaktadır. Yine diğer yönüyle kadın prezervatifi olarak erkeklerin kondom takmak istememesine dayalı olarak kadınların da kendini koruması açısından cinsel hastalıkların tamamen bulaşmasını engelleyen yanları vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu