Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak

Uzun ve hacimli kirpikler, bütün kadınların en büyük hayalleri arasındadır. İşte uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için tüyolar.

Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak

Kirpikler kadınların en belirgin noktasıdır. Göz güzelliği ve bakışları üstüne çeker. Ancak kirpiklerin uzun ve hacimli durması da güzellik adına büyük bir rol oynar. Kirpikler birçok etkenlerden dolayı gün boyunca yıpranmaya maruz kalırlar. Bu nedenle de kirpiklerin dökülmesine ve seyrek olmasına neden olur. Sağlık açısından da oldukça olumsuz etkilenmektedir. Bir takım sorunlar ile karşılaşılmaması için kirpik bakımına özen gösterilmelidir.

Makyajın en önemli noktası kirpiklerdir. Kirpikler ne kadar uzun ve hacimli olursa bir o kadar da güzel görünümlerin ortaya çıkmasını sağlar. Makyaj yapmadan ve maskara kullanmadan uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak herkesin tek hayalidir. Uzun ve hacimli kirpikler gözleri daha etkili ve daha güzel gösterir. Bu durumda kirpiklere her zaman bakım yapılmalı ve aksatılmamalıdır.

Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak

Uzun ve hacimli kirpikler için bakım

Aşağıda verilen bilgilerden yararlanarak kirpiklerin uzamasına ve hacimli olmasını sağlayabilirsiniz.

  • Kirpiklerin daha uzun ve daha gür olmasını istiyorsanız, ilk olarak kirpikler düzenli olarak taranmalıdır.
  • Makyaj gözden mutlaka temizlenmelidir. Aksi taktirde bakterilerin çoğalmasına neden olacaktır. Kirpiklerin dökülmesine ve kırılmasına en büyük nedenlerin arasında gelmektedir.
  • Badem yağı, zeytinyağı ve lavanta yağını gece uyumadan önce fırça yardımı ile sürebilirsiniz. Bu yağlar kirpiklerin uzamasına ve daha hacimli durmasına yardımcı olmaktadır.
  • Maskara seçimlerine mutlaka özen gösterilmelidir. Kozmetik ürünlerinde maskaranın etkisi çok yüksektir. Doğru maskara seçimi yaparak kirpiklerin daha uzun olmasını ve gür durmasını sağlayabilirsiniz.
  • Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için kirpiklerinize vazelin sürebilirsiniz. Vazelin kirpikleri nemlendirerek uzamasına yardımcı olmaktadır. Bu uygulamayı bir fırça yardımı ile tarayarak sürebilirsiniz.
  • Kirpiklerin daha uzun ve daha hacimli durmasının en etkili yolu ise rimeli uygulanmasıdır. Rimel tarayarak yavaş hareketlerle sürülmelidir.
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 17:11
YORUM EKLE