Sektör Doktor Rehberi
Yayınlama Tarihi 09 Ekim 2014
Telefon 212 343 66 66


Hastalıkları, nedenini bularak çözmeyi hedefleyen Dr. Gökmen’in hastalık ve hastaya bakış açısı farklıdır. Tanıya uygun ilacı yazma döngüsünden 2004 yılında çıkarak öncelikle yaşamı boyunca kendisinin de çektiği migren ve baş ağrılarını çözmeye yönelmiştir. Bu süreçte kendi migrenini çözmekle kalmayıp çok sayıda hastanın ağrısını dindirebilmiştir. Çalışmalarını “ Ağrı bedenin yardım çağrısıdır ” düşüncesiyle her hastada o hastaya özgü nedenleri bulmak üzerine yoğunlaştırmıştır.

Nöral terapi, akupunktur, homeopati, manyetik alan gibi integratif tıp eğitimlerini almıştır. Klasik tıp eğitimi üzerine aldığı eğitimleri ve uyguladığı tedavilerden aldığı sonuçları birleştirerek “Gökmen Yaklaşımı” adını verdiği tedavi algoritmasını geliştirmiştir. Migren ve baş ağrıları yanı sıra bel-boyun ağrıları, bel-boyun fıtıkları, baş dönmesi, kulak çınlaması, fibromiyalji, huzursuz bacak sendromu vd. hastalıklarda da nedenleri bularak çözme yöntemlerini geliştirmiştir.

Dr. Gökmen , 1967’de Muğla’da doğmuş, 1990’da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş,1999’da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde nöroloji uzmanlığını tamamlamıştır. 2004’te Alman Hastanesindeki görevinden ayrılarak nöral terapi eğitimine başlamıştır.

İntegratif tıp ile konvansiyonel tıp (klasik tıp) yaklaşımını birleştiren Dr. Gökmen tedavinin öncelikle hastayı ve ağrısını ayrıntılı dinlemekten geçtiğini, böylece nedenlerin tespit edilebileceğini, tespit edilen nedenlerin de nöral terapi ve iyi yönetilmiş diş tedavileri ile sağlanabileceğini deneyimlemiştir. Bu nedenle diş hekimliği alanında ilgili uzmanlarla çalışmış ve tedaviyi yönetebilecek düzeyde bu alana dair bilgi ve deneyim biriktirmiştir. 

Uzmanlaştığı tedavi yönteminin yaygınlaşması için ilk kitabını migren ve baş ağrıları üzerine yazmıştır. Çözümler geliştirdiği diğer hastalıklarla ilgili kitap çalışmalarını sürdürmektedir. Gökmen Yaklaşımı’nı ve deneyimlerini meslektaşlarına aktarmak amaçlı eğitim çalışmaları ve özellikle mesleklerinin önemini vurgulamak için diş hekimleriyle yaptığı paylaşımları çok önemsemektedir.