Diyet mi? Sağlıklı beslenme mi?

Kilo vermek aslında zor bir şey değil, sadece kararlılık ve sabır gerektiriyor. Ancak bizler günümüz dünyasıyla her şeyin hızlısına alıştığımız için kilo vermeyi de uzun vadelerde planlamıyoruz. Kilolarımızın bir an da alınmadığını düşünerek bir an da verilemeyeceğini düşünmeliyiz. Şok diyetlerle mucize kilolara ulaşacağınızı unutun. Şok diyetle verilen kilolar şok olacağınız şekilde vücudunuza geri döner."Kilo veriyorum ama çok hızlı geri alıyorum." veya "Her yolu denedim kilo veremiyorum." cümleleri çok tanıdık geliyor çünkü sabırlı değiliz. Diyet kelimesini yanlış anlayanlarımız var.Diyet kelimesi aklımızda yer edince sadece hedeflediğimiz kiloya düşüp sonrasında eski yeme alışkanlıklarımıza dönüşümüzü kolaylaştırıyor. 

Sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirmek uzun vadeli hastalıklarla savaşmayı uzun süre mutlu yaşamayı sağlıyor.

GÜNÜN BİRİNDE BİTECEK DİYETLERDENSE,SAĞLIKLI BESLENME TARZINI HAYATINIZA GEÇİREREK İDEAL KİLONUZDA BİR ÖMÜR SAĞLIKLI KALMAYI BAŞARABİLİRSİNİZ.

Kilo vermek kadar verdikten sonra formda kalmakta önemli.

YAZ SEZONU BİTİNCE DİYET BİTİYOR MU?

Maalesef çoğumuz yaz yaklaşırken fit olmayı çabalarken yaz bittikten sonra geri dönüşüme geçiyor. Kışın soğuklarından vücudumuzun doğal olarak yağ kütlesi artmaya başlıyor. Canımız sürekli tatlı şeyler istiyor. Bu durumla başa çıkmanın yolu kompleks karbonhidratların miktarını arttırmaktan geçiyor. Bunlar; kuru baklagiller,yulaf,buğday ve glisemik indeksi düşük karbonhidratlardır ve tercihen yüksek glisemik indeksli değil düşük glisemik indeksli besinleri tercih etmeliyiz.
Sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirin. Kilo vermenizi zorlaştıran faktörlerden uzak durun. 

Sağlıklı günler...
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Sağlıklı beslenmenin önemini zaten biliyorduk.bu yazı pek bilgilendirici olmamış malesef.