Diş eti çekilmesi ile savaşan doğal yöntem

Diş eti çekilmesi dişlerinizin etrafındaki etlerin geriye doğru çekilerek diş yüzeyinizin büyük bir kısmını dışarıda bırakması demektir.

Diş eti çekilmesi ile savaşan doğal yöntem

Mikroorganizmalar bu bölgede çok kolay bir şekilde yaşar ve gelişirler. Hatta dişin kökü bile meydana çıkabilir ve bundan sonra size işkence yaşatmaya başlar. Bu noktadan sonraki aşama hatta size dişinizi kaybettirebilir.

Diş eti çekilmesi yaşamamak için nelere dikkat etmeliyim?

Diş eti çekilmesi ve diğer diş eti hastalıkları sağlıksız ve iyi bakılmayan dişlerde görüldüğünden, ilk olarak ağız bakımına dikkat edilmelidir. Dişler günde en az 2 defa fırçalanmalıdır. Diş fırçası 3 ayda bir değiştirilmelidir.

Dişlerde meydana gelen plaklar 6 ayda bir diş hekimine temizletilmelidir. Sigara gibi diş etine zarar verici maddeler içeren şeylerden uzak durulmalıdır. Doktorunuz tarafından tespit edilmiş herhangi bir vitamin eksikliğiniz varsa bu takviye edilmeli ve sağlıklı beslenilmelidir.

Kekik Kürü ile Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Tedavi 

Her bakımdan çok kolay bir bitkisel kür dür. Kekik kürünü yapılması çok kolay dır. İhtiyacımız olan bir miktar kekik ve su dur.

Kekik Kürünün Yapılışı

Kekik kürünü yapmanız için hemen hemen her aktarda kolayca tedarik edebileceğiniz bir tutam kekiği bir bardak suya ilave ederek  5 veya 6 dakika kaynatmanız dır. Kekik kürü hazır, sıra geldi uygulamasına.

Kekik Kürü Uygulanışı

Hazırladığınız kekik kürünü ılındıktan sonra süzün ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınıza bir yudum kekik kürü suyundan alın ve fırçalayın. Geçmiş olsun.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
S sümer celikdi
S sümer celikdi - 3 ay Önce

bir şey yapamadılar bir doktora giyim