Bol sebze tüketerek basenlerden kurtulun!

Bayanların kendisini mutsuz hissetmelerinin en önemli nedenlerinden biri göbek ve basen bölgesinde oluşan yağlanmadır. Göbek ve basen bölgesindeki yağlardan kurtulmanın en pratik yolu ise hamur işleri tüketmekten kaçınarak bolca sebze tüketmeye ağırlık vermektir.

Ispanağı Hafife Almayın

Tam bir vitamin deposu olan ıspanağın metabolizmayı hızlı çalıştırdığı bilinmektedir. Bu ise kilo vermede ıspanağı önemli yardımcılardan biri yapıyor. Kemik sağlığının en önemli güvencelerinden olan ıspanak, kanserli hücrelerin küçülmesinde de etkendir. Tansiyon ve kolesterolün düşürülmesinde, Alzheimer riskinin asgariye indirilmesinde etkisi yadsınamayacak olan ıspanağı, kansızlık (anemi) hastaları bol tüketirse bu rahatsızlıktan kurtulurlar.

Yağ hücreleri bütün vücuda yayılsa da vücudun bazı bölgelerinde aşırı toplandığı görülür. Bayanların neredeyse hepsi, bel ve basen bölgelerinde aşırı toplanan yağlardan şikayetçidir.

Vatandaşlara, bel ve basen bölgesinde biriken aşırı yağlarla ilgili uyarılarda bulunan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara İsmailoğlu, “Bel bölgesinde biriken aşırı yağlar yüksek kolesterole, şişmanlığa kalp ve damar rahatsızlıklarına ve diyabete davetiye çıkarmaktadır. Bel bölgesinde biriken aşırı yağlardan kurtulmanın en etkili yöntemi ise hamur işi ve karbonhidrat tüketiminden uzak durmaktır.” dedi.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara İsmailoğlu, basen bölgesinde biriken aşırı yağları eritmek için küçük kürü tavsiye ediyor:

Bir avuç ıspanağı, 1 adet salatalığı, 1 adet kiviyi, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesini, yarım çay kaşığı zencefili, bir tatlı kaşığı keten tohumunu, 2 yemek kaşığı yoğurdu ve 4’te 3 bardak suyu blender ile karıştırdıktan sonra öğlen ve akşam yemeği yerine yenmelidir.

loading...
İlgili Haberler

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam