- Sponsorlu Bağlantı -

Göz yorgunluğunu azaltmaya ve görme yeteneğini geliştirmeye yardımcı 10 basit egzersiz!

- Sponsorlu Bağlantı -

Her gün çok okuyoruz, gözlerimiz neredeyse sürekli kullanımda. Bu nedenle gözlerimizin yorulmalarına şaşmamalı. Pek çok sorun açıkça göz yorgunluğundan kaynaklanıyor. Örnek olarak kuru gözler, bulanık görme veya kırmızı gözleri gibi sorunlara yol açar. Bazen gözün de dinlenmeye ve göz egzersizlerine ihtiyacı vardır. İşte çok zaman almayan, ancak gözlerinizi onlarla koruyabileceğiniz bazı basit egzersizler.

Görme Yeteneğini Geliştiren 10 Basit Egzersiz

Birkaç dakikalık göz egzersizi yapmak, yorgunluğu ve stresi azaltmaya yardımcı olarak iyi görüş sağlamaya katkıda bulunur.

Yukarı ve aşağı bakma egzersizi

1- Yukarı ve aşağı bakma egzersizi:

- Sponsorlu Bağlantı -

2 dakika boyunca sürekli olarak yukarı ve aşağı hızlıca bakın. Bu egzersiz, gözlerdeki kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur.

Camdaki notlara bakma egzersizi

2- Camdaki notlara bakma egzersizi:

- Sponsorlu Bağlantı -

Evinizdeki bir pencereye resimde görüldüğü gibi birbirinden uzak olacak şekilde sağ ve sol tarafa iki nokta çizin. Pencerenin dışında uzak mesafedeki bir nesneyi seçin. Bu uzaktaki nesneye birkaç saniye bakın, sonra bakışınızı penceredeki diğer noktaya kaydırın. Bu uygulamayı 5 kez tekrarlayın.

Göz kapağı egzersizi:

3- Göz kapağı egzersizi:

Dik oturun, gözlerinizi 5 saniye sıkıca kapatın ve ardından iyice açın. Bunu 8-10 kez tekrarlayın. Bu egzersiz, göz kapağı kaslarını güçlendirmeye, kan dolaşımını iyileştirmeye ve göz kaslarının gevşemesine yardımcı olur.

Sıcak avuç içi egzersizi:

- Sponsorlu Bağlantı -

4- Sıcak avuç içi egzersizi:

Kendinizi rahat ve güzel bir yerde hayal ederek gözlerinizi birkaç dakika kapatın. Avuç içlerinizi birbirine sürterek sıcak olmalarını sağlayın, ardından gözlerinizi 1 dakika boyunca iki elinizle kapatın ve ardından gözlerinizi açın.

Masaj egzersizi:

5- Masaj egzersizi:

Parmaklarınızı kullanarak göz kapaklarına hafifçe bastırın ve birkaç saniye sonra elinizi bırakın. Bu uygulamayı 3 kez tekrarlayın. Bu masajla göz sıvısının dolaşımını iyileştirebilirsiniz.

- Sponsorlu Bağlantı -

Kontrastlı su egzersizi:

6- Kontrastlı su egzersizi:

Kan dolaşımını iyileştirmek için gözleri sıcak ve soğuk suyla yıkayın. Gözlerinizi günde iki kez yıkayın. Sabahları ılık suyla, sonra soğuk suyla yıkayın. Akşamları, önce soğuk suyla, sonra ılık suyla ters sırada yıkayın.

Odaklanma egzersizi:

7- Odaklanma egzersizi:

- Sponsorlu Bağlantı -

Başparmağınızı burnunuzun üzerine getirin, gözlerinizi birkaç saniye parmağınıza odaklayın, sonra gevşeyin. Parmağınızı yavaşça burnunuza yaklaştırın, sonra uzaklaştırın. Bu uygulamayı 10 kez tekrarlayın.

Gözleri açıp kapatma egzersizi:

8- Gözleri açıp kapatma egzersizi:

Gözlerinizi 5 saniye boyunca kapatın, ardından rahatlayın. Bu uygulamayı 10 kez tekrarlayın.

Çember egzersizi:

- Sponsorlu Bağlantı -

9- Çember egzersizi:

Gözlerinizi 4 kez saat yönünde, sonra 4 kez saat yönünün tersine çevirin.

Yan bakış egzersizi:

10- Yan bakış egzersizi:

Gözlerinizi 6 kez yana doğru hareket ettirin.

Bir Haftada Miyoptan Kurtulmanızı Sağlayan Göz Egzersizi Videosu

Yorumlar (0)
Yorum yap

- Sponsorlu Bağlantı -