Cinsellik

Afrodizyak etkisi oluşturan yiyecekler

Yiyeceklerin insan vücuduna girmesi ile birlikte farklı özelliklerine bağlı olarak etkileri bulunmaktadır. Bu etkilerin insan sağlığına faydaları bulunurken farklı özellikleri de sunması oldukça etkilidir. Yiyeceklerin tüketimleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli nokta fazla tüketimdir. Tüketilecek gıdaların tamamında fazla tüketimin zararı bulunmaktadır. Bu yüzden her şeyi kararında tüketmeye özen gösterilmesi gerekmektedir.

Ahududu

Romantik bir gece yaşamak adına oldukça etkili bir meyve olan ahududu bu özelliği ile dikkat çekiyor. Cinsel isteğin uyarılması noktasında oldukça etkili olan bu meyve afrodizyak etkisi ile son derece olumlu etkileri bulunmaktadır.

Antep Fıstığı

İçerisinde bulunan yüksek oranda proteinler ve E vitamini ile etkisi fazla olan yiyeceklerden bir tanesidir. Keyifle tüketilecek bir gıda olan Antep fıstığı yüksek kaloriye sahiptir.

Çikolata

İçerisinde bulundurduğu seratonin sayesinde mutluluk hormonu vermesi ile birlikte mutluluğu artırmaktadır. Yalnızca mutluluk için değil birçok farklı özellikleri ile çikolata oldukça etkili yönleri bulunmaktadır. İçerisinde bulunan fenetilamin ile cinsel isteği ciddi oranda artırmaktadır. Aşık olunduğu zaman vücudun ürettiği bir hormon olan fenatilamin bulundurması dikkat çekici bir özelliği olarak görülmektedir.

Fındık

Günlük düzenli tüketim sayesinde içerisinde bulundurduğu maddeler ile afrodizyak etki oluşturmaktadır. Aynı zamanda zihinsel ve bedensel gelişime de katkısı ile son derece faydalı bir gıdadır.

Nane ve Kekik

Birçok kişi nane ya da kekik tüketimini hastalık durumunda yapma alışkanlığı edinmiş olsa da içerisinde bulundurduğu etkenler ile son derece etkili sonuçlar almak mümkündür. Tüm kadınların kadınlık hormonlarını uyarması gibi bir etkiye sahiptir. Bu hormonun sağlıklı çalışmasına da direkt olarak katkı sağlamaktadır.

Peynir

İçerisinde bulundurduğu fenatilamin çikolata da bulunana göre 10 kat daha fazladır. Böylelikle 10 kat daha fazla etkiyi yaşamak mümkün olmaktadır.

Muz

Yüksek oranda karbonhidrat ve potasyum içeriği ile dikkat çeken muz tokluk hissi vermesinin yanı sıra afrodizyak etkisi ile büyük oranda etki bırakmaktadır. Muzun içerisinde bulunan bromelain maddesi sayesinde bu etki olmaktadır. Bu madde aynı zamanda libidoyu artırmasını sağlamaktadır.

Ginseng

Özellikle Güney Amerika ve Çin cinsel gücün arttırılması için kullanılan farklı özelliklere sahip ginseng kök bitkisi olarak bilinmektedir. Bu bitki birçok ürün içerisine dahil edilerek satılmaktadır. Ürünlerin üzerlerinde ginseng içeriklidir ibaresini görmek mümkündür.

Vanilya ve Tarçın

Fiziksel yorgunluğun giderilmesinin yanı sıra sinirsel güçlenmeyi ve bedensel güçlenmeyi desteklemesi ile birlikte vanilya cinsel gücü artırmaktadır. Bu türe benzeyen tarçında içerisinde bulundurduğu maddeler ve hoş konusu ile cinsel uyarıcıları harekete geçirmektedir. Afrodizyak etkisine sahip olması ile dikkat çeken gıdalardandır.

Havyar

Balık yumurtası olan havyar yüksek oranda çinko hormonu içermesi ile erkeklik hormonunda artışa sebep olduğu gibi sağlıklı üretime de katkısı oldukça fazladır. Tüketim dönemlerine dikkat edilerek tüketilmesi gereken bir üründür.

Belirtilen gıdaların dışında afrodizyak etkisine sahip olan diğer gıdalar ise safran, yulaf ezmesi, kuşdili, kereviz ve lahanadır. Bu gıdaların da etkisi içerisinde bulundurdukları maddeler ile oluşmaktadır. Daha sağlıklı ve düzenli cinsel hayat için bu tür gıdaların tüketilmesine dikkat edilmesi sonuç bakımından oldukça etkili olacaktır. Bu etkilerin doğru yönünü alabilme adına tüketim oranlarına bakılması zararlarını ortadan kaldırmada önemli bir yere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu